Polecamy

Kolejne ułatwienia dla klientów firmowych Nest Banku. Ruszył portal Obsługa faktur.

Nest Bank we współpracy z CashDirector udostępnił narzędzie do porządkowania faktur i dostarczania ich księgowym bez wychodzenia z domu. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma ułatwić klientom firmowym Nest Banku prowadzenie biznesu.  

Nest_Obsługafaktur_605x605.png
Nest Bank skupia się na obsłudze mikro i małych firm dostarczając im nowoczesne rozwiązania. W ofercie banku znajdują się zarówno konta, kredyty jak i produkty faktoringowe Faktorii. Obecnie bank we współpracy z wyspecjalizowanymi firmami udostępnia dodatkowe usługi dla przedsiębiorców, które mają ułatwić prowadzenie biznesu online - zarówno w czasie pandemii COVID-19, jak i w przyszłości.
Kolejnym rozwiązaniem kierowanym do klientów firmowych Nest Banku jest portal Obsługa faktur, udostępniony we współpracy z CashDirector, właścicielem  portalu oraz marki superksiegowa.pl.
Obsługa faktur jest platformą, dzięki której firma może przechowywać i porządkować wszystkie faktury kosztowe i sprzedażowe. Co ważne, faktury są widoczne zarówno dla właściciela firmy, jak i jego księgowości. Klient korzystający z portalu nie potrzebuje skanera ani drukarki - wgrywa faktury kosztowe jak chce - ze smartfona, e-maila czy z dysku.
Portal Obsługa Faktur składa się z dwóch elementów: aplikacji mobilnej do wykonywania zdjęć faktur kosztowych oraz programu działającego w przeglądarce internetowej na komputerze. Dodatkowo na platformie dostępne jest rozwiązanie wspierające firmę w pozyskiwaniu płatności za zaległe faktury.  
Faktury i wystaw.JPG

W ramach platformy firma może korzystać z następujących funkcjonalności:

  • Wydatki  –  wgrywanie faktur kosztowych lub innych dokumentów księgowych bądź umów z firmami oraz ich zdalne przekazywanie do księgowości lub biura rachunkowego. Ponadto przedsiębiorca może sprawdzić status dokumentu - czy księgowy/księgowa lub biuro rachunkowe pobrały fakturę.
  • Fakturowanie – łatwe wystawianie faktur sprzedażowych z własnym logo, za darmo i bez limitu. Dostępne są różne szablony faktur oraz faktury pro forma, korygujące i duplikaty.
  • Monitoring płatności – firma może oznaczać kto opłacił fakturę, a kto zalega z płatnością. Widzi zestawienie niezapłaconych faktur i wysyła przypomnienia o płatności bezpośrednio z systemu - e-mail lub SMS.
Monity płatności.JPG
Raporty zestawienia.JPG

Jak przedsiębiorca może skorzystać z portalu Obsługa faktur?

  1. Wystarczy wejść na stronę www.portal.obslugafaktur.pl
  2. Zarejestrować się na portalu podając adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego
  3. Zaprosić swoją księgową, aby miała dostęp do faktur online (przycisk „zaproś swoją księgową”)
  4. Pobrać aplikację mobilną (pozwala na wgrywanie faktur z telefonu).
Korzystanie z funkcjonalności fakturowania jest całkowicie bezpłatne, moduł Wydatki jest bezpłatny przez cały 2020 r., natomiast  monitoring płatności jest bezpłatny przez 90 dni. Po upływie tego okresu korzystanie z portalu będzie płatne wg. cennika zawartego w Regulaminie serwisu OBSŁUGA FAKTUR (dostępny tutaj)
Więcej informacji na www.nestbank.pl