Polecamy

UNIQA rozpoczyna program szkoleniowy dla brokerów

  • UNIQA dla Biznesu startuje z e-learningowym programem szkoleń dla brokerów pod nazwą Akcelerator Wiedzy Brokera

  • Towarzystwo podzieli się wiedzą ekspercką w segmencie ubezpieczeń korporacyjnych, pomoże prowadzić biznes w czasie pandemii i wesprze rozwój osobisty

  • Szkolenia z bloku IDD i Mój Rozwój już są dostępne na platformie e-learningowej. Pierwsze webinarium z bloku UNIQA Ekspert – jeszcze w maju

 

UNIQA, jako ekspert od ubezpieczeń korporacyjnych, zawsze dzieliła się wiedzą z partnerami biznesowymi. Teraz, oprócz dzielenia się doświadczeniem, zaproponuje e-learningowy certyfikowany program szkoleń dla brokerów. „Akcelerator Wiedzy Brokera” będzie składać się z trzech bloków tematycznych. Znajdą się tu szkolenia wymagane ustawą o dystrybucji ubezpieczeń, z wiedzy eksperckiej w ubezpieczeniach korporacyjnych i rynku oraz szkolenia miękkie z rozwoju osobistego i sposobów zarządzania firmą w czasach pandemii.

- Zmienia się otaczającą nas rzeczywistość, a co za tym idzie także sposób naszego działania – mówi Izabela Król, dyrektorka ds. rynku w pionie UNIQA dla Biznesu. – Startujemy z cyklem szkoleń, które będą odpowiedzią na potrzeby naszych partnerów biznesowych. A dzięki online’owej formule będą one bardziej przystępne dla uczestników. Edukacja jest jedną z najbardziej sprawdzonych metod do budowania silnych i długoterminowych relacji z naszymi partnerami biznesowymi.

W bloku szkoleń wymaganych przez ustawę o dystrybucji ubezpieczeń (IDD) brokerzy będą mogli odbyć szkolenia, które wliczają się do wymaganego rocznego limitu 15 godzin. Drugi blok szkoleń to szkolenia rozwojowe. Tu UNIQA będzie rozmawiać między innymi o prowadzeniu biznesu w zmieniających się czasach. Brokerzy będą mogli też rozwinąć swoje umiejętności liderskie oraz osobiste, jak asertywność, wywieranie wpływu i negocjacje. UNIQA proponuje też pomoc w rozwoju umiejętności menedżerskich, takich jak zarządzanie ludźmi, innowacyjne myślenie czy myślenie zespołowe.

- Trzecim blokiem są szkolenia eksperckie związane z ubezpieczeniami UNIQA dla Biznesu. – mówi Izabela Król.Przybliżą one brokerom naszą ofertę produktową oraz naszą strategię rozwoju. Szkolenia te prowadzone będą przez naszych ekspertów produktowych, ekspertów ds. oceny ryzyka, likwidacji szkód oraz inne osoby zaangażowane w biznes – menedżerów czy prawników.

Szkolenia z bloku Akcelerator Wiedzy IDD oraz Akcelerator Wiedzy Mój Rozwój już są dostępne dla brokerów i koordynowane przez dyrektorów regionalnych UNIQA dla Biznesu oraz dyrektorów przedstawicielstw UNIQA. Pierwsze webinarium z bloku Akcelerator Wiedzy UNIQA Ekspert zostanie poprowadzone pod koniec maja.

Wszystkie szkolenia dostępne będą na e-learningowej platformie szkoleniowej UNIQA.