Polecamy

ING wyróżniony w konkursach Najlepszy Bank 2020 oraz TechnoBiznes 2020

ING Bank Śląski został doceniony przez Gazetę Bankową w dwóch konkursach. Bank zajął drugie miejsce w konkursie Najlepszy Bank 2020 oraz trzecie miejsce w konkursie TechnoBiznes 2020 w kategorii bankowość.

Laureaci konkursu Najlepszy Bank 2020 wskazują kierunek pozostałym firmom sektora finansowego. Za ich wynikami stoją przemyślane strategie, konsekwentne dążenie do celu, praca ambitnych zespołów, rozsądek i odwaga menedżerów - napisała Gazeta Bankowa.

Kapituła konkursu w ocenie banków zwracała uwagę na całokształt ich działalności. Analizowano efektywność kluczowych wskaźników finansowych, umiejętność pozyskiwania klientów i oferowania im swoich usług oraz jakość obsługi. Istotny wpływ na ocenę miała też innowacyjność produktów proponowanych klientom, a także dbałość o bezpieczeństwo danych klientów i działania podjęte w związku z rozwojem epidemii COVID-19.

Jak podaje redakcja Gazety Bankowej ING osiąga bardzo dobre wyniki komercyjne przy zachowaniu wysokiej jakości aktywów oraz wyważonej relacji kredytów do depozytów. Bank wprowadził wiele usprawnień dla klientów w kanałach cyfrowych, m.in. klienci ING, jako pierwsi w Polsce, mogli skorzystać z Agregatora, czyli podglądu kont i kart z różnych banków w bankowości internetowej. Według redakcji, ING ma również duże sukcesy we wspieraniu innowacyjności przedsiębiorstw. Współpracuje z BGK w zakresie finansowania wdrożeń nowych technologii z dofinansowaniem z funduszu premii technologicznej. We wszystkich dotychczasowych naborach najwięcej wniosków o dotacje składano z promesami kredytu technologicznego ING Banku Śląskiego.

Ponadto w związku z rozwojem epidemii COVID-19 ING Bank Śląski umożliwił klientom skorzystanie z odroczenia spłat kredytów i leasingu do 6 miesięcy i wprowadził możliwość automatycznego przedłużania kredytów odnawialnych dla firm o trzy miesiące. Bank przystąpił również do obsługi programu „Tarcza Finansowa PFR" dla mikro, małych i średnich firm.

Jednocześnie bank zajął trzecie miejsce w konkursie TechnoBiznes 2020 w kategorii bankowość za rozwiązanie umożliwiające zakładanie firmy poprzez bankowość internetową Moje ING.

ING oferuje usługę „Zakładanie firmy” w bankowości internetowej Moje ING od kwietnia 2019 roku. Usługa umożliwia zdalne zarejestrowanie jednoosobowej działalności gospodarczej w CEiDG. Od momentu uruchomienia tej opcji, skorzystało z niej ok. 10 tys. klientów. Wśród banków, które oferują możliwość zakładania firmy przez systemy bankowe daje to udział na poziomie 40%.

Wyróżnienia Najlepszy Bank 2020 oraz TechnoBiznes 2020 przyznawane przez Gazetę Bankową nagradzają banki komercyjne i spółdzielcze. Laureaci konkursu Najlepszy Bank wybierani są na podstawie analizy wyników ankiet wypełnianych przez banki, które podlegają ocenie kapituły konkursu. TechnoBiznes docenia firmy, które dokonały najlepszych wdrożeń technologicznych.