Polecamy

Bibby Financial Services - Początek rewolucji cyfrowej w faktoringu

Niezależna spółka faktoringowa Bibby Financial Services wprowadziła dla klientów możliwość zdalnego podpisywania umów uruchamiających finansowanie. Teraz umowę faktoringową można podpisać w 100 proc. online, na dowolnym urządzeniu, także na smartfonie, i w dowolnym miejscu na świecie. To jedno z pierwszych wdrożeń tego typu w branży faktoringowej. Usługę e-podpisu można realizować za pomocą platformy Autenti.

Faktoring to usługa finansowa polegająca na przyspieszeniu odzyskiwania pieniędzy za sprzedane produkty lub usługi. Jest to popularna na rynku metoda zabezpieczania płynności finansowej i ochrony przed zatorami płatniczymi.
 

W okresie kryzysu wywołanego epidemią COVID-19 wiele firm miało problemy z regulowaniem bieżących płatności, dlatego zainteresowanie faktoringiem wzrosło. Ze względu na pracę zdalną poszukiwaliśmy takiej formy podpisywania umów, która będzie wygodna i dla klientów i dla nas. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Autenti, bo to polski pionier rozwiązań z zakresu cyfrowego podpisywania dokumentów

– mówi Jerzy Dąbrowski, prezes Bibby Financial Services i wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów.

Dzięki wdrożeniu rozwiązania Autenti, klienci Bibby Financial Services mogą podpisywać umowy faktoringowe, a także aneksy podwyższające limity finansowania, przez Internet na dowolnym urządzeniu: smartfonie, tablecie lub laptopie. Wykorzystują przy tym podpis elektroniczny oraz kwalifikowany podpis elektroniczny wydawany stronom transakcji w pełni zdalnie. Podpisujący nie muszą instalować żadnego oprogramowania ani aplikacji, nie muszą posiadać nawet konta na platformie Autenti. Klienci Bibby Financial Services składają e-podpis za darmo, w trzech prostych krokach. Najpierw na ich skrzynkę mailową przychodzi powiadomienie o dokumencie do podpisania; następnie przechodzą do właściwego dokumentu, potwierdzają jego treść i dane osobowe, aby finalnie złożyć podpis elektroniczny pod dokumentem. Podpisany dokument, w formacie PDF, trafia w kopii jako trwały nośnik drogą mailową do wszystkich uczestników procesu.
 

Pierwszy klient zaskoczył nas informacją o podpisaniu umowy faktoringowej podczas weekendowego rejsu łódką na Mazurach. Tak właśnie na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja w faktoringu

– zdradza Jerzy Dąbrowski.

Uruchomienie finansowania w formie faktoringu może dotyczyć nie tylko nowych faktur, ale również tych wystawionych przed podpisaniem umowy faktoringowej. To istotny zastrzyk gotówki dla firmy, zwłaszcza w obecnych, niepewnych czasach.
 

Cieszymy się, że kolejna branża w obszarze finansów wdraża cyfrowe podpisywanie umów z klientami. W okresie epidemii wiele firm szuka rozwiązania poprawiającego płynność finansową, więc sprawne rozpoczęcie korzystania z faktoringu to dla nich priorytet

– mówi Anna Krasuska, Head of Sales and Partnerships w z Autenti.

Dokumenty i umowy podpisywane za pośrednictwem platformy Autenti są prawnie wiążące na terenie całej Unii Europejskiej, spełniają również wymogi określone w Kodeksie Cywilnym oraz te regulacje, które dotyczą trwałego nośnika.

Kontakt dla mediów:

Magdalena Szymańska

Futurama communication intelligence
ul. Rozbrat 44a
00-419 Warszawa
+48 510 491 298
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O Bibby Financial Services:
Bibby Financial Services jest spółką faktoringową, częścią Bibby Line Group – niezależnej brytyjskiej grupy firm. Bibby Financial Services od ponad 30 lat dostarcza przedsiębiorcom różne narzędzia finansowe, wspierające stabilne funkcjonowanie i rozwój. W Polsce firma funkcjonuje od 2002 roku. Pracuje w trzech oddziałach w Warszawie, Poznaniu i Katowicach, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj. Firma jest niezależna od banków. Należy do Polskiego Związku Faktorów oraz największego międzynarodowego zrzeszenia faktorów International Factors Group.

Więcej na www.bibbyfinancialservices.pl