Polecamy

Wnioski o Dobry Start już dostępne w Nest Banku

Klienci Nest Banku mogą już składać wnioski w programie „Dobry Start 300+” bez wychodzenia z domu, w bankowości internetowej.

W programie Dobry Start można otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczniów, bez względu na dochód rodziny. Wniosek o wypłatę wyprawki można składać online od 1 lipca do 30 listopada br. 300 zł otrzyma każdy uczeń w wieku do 20 lat (z wyłączeniem uczniów zerówek i przedszkola), a w przypadku niepełnosprawności do 24 roku życia.
1920x810.bmp

Jak złożyć wniosek online w Nest Banku?

W pierwszej kolejności należy przygotować PESEL dziecka oraz adres szkoły, do której będzie uczęszczać dziecko w roku szkolnym 2020/2021. Następnie należy się zalogować do bankowości internetowej dostępnej na stronie www.nestbank.pl oraz:
  • Przejść do zakładki „Wnioski i dyspozycje”, do sekcji „e-Urząd” i wypełnić wniosek „Dobry Start 300+”.
  • Potwierdzeniem prawidłowo wypełnionego wniosku jest otrzymanie na adres e-mail Urzędowego Potwierdzenia Odbioru wysłanego z systemu administracji publicznej.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Nest Banku w zakładce Dobry Start

Rodzinne rozwiązania Nest Banku

Nest Bank koncentruje się na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań ułatwiających codzienne bankowanie całej rodziny. Dlatego oprócz możliwości złożenia wniosków w programach rządowych Dobry start 300+ i 500+ klienci mogą korzystać produktów i funkcjonalności wspierających rodzinny budżet.
Do takich rozwiązań należy moduł Moja Rodzina znajdujący się w bankowości online Nest Banku. Dzięki niemu rodzice mają prosty podgląd do konta swojego dziecka. Nest Konto Samodzielne dedykowane jest nastolatkom w wieku od 13 do 17 lat i zawiera ciekawe funkcjonalności ułatwiające wprowadzenie dziecka w świat bankowości, jak również wsparcie w nauce oszczędzania oraz racjonalnego dysponowania pieniędzmi.
Co takiego zyskują rodzice? Po pierwsze „prostotę” przy otwieraniu konta dla dziecka. Wystarczy, że rodzic zaloguje się na swoje konto i wypełni wniosek online. W ciągu kilku minut konto dla nastolatka będzie aktywne i dziecko będzie mogło już aktywować aplikacje mobilną. Po drugie „bezpieczeństwo” - rodzic ma możliwość bieżącego śledzenia stanu środków zgromadzonych przez nastolatka na koncie, historii wpływów i wydatków czy operacji wykonanych kartą. W każdej chwili może również zmienić limity bezpieczeństwa dla karty płatniczej czy przelewów, jak również zastrzec kartę jeżeli zajdzie tylko taka potrzeba. Po trzecie „wygoda” - jednym kliknięciem rodzic może ustawić kieszonkowe, które będzie wpływało na konto dziecka. Po czwarte „koło ratunkowe”, przydatne rozwiązanie w sytuacji, gdy dziecko nie może skontaktować się z rodzicami, a w krytycznej sytuacji zabrakło mu pieniędzy. Takie sytuacje z Nest Kontem Samodzielnym nie będą już problemem. Wystarczy, że rodzić ustawi „koło ratunkowe”, a dziecko w takiej sytuacji wciśnie przycisk „pobierz koło ratunkowe” w aplikacji mobilnej, a na jego konto wpłynie określona przez rodzica kwota. Rodzic natychmiast otrzyma powiadomienie o wykorzystaniu koła ratunkowego przez dziecko. Po piąte nauka w praktyce dla dziecka czyli konto Nest Skarbonka, która uczyć będzie nastolatka regularnego oszczędzania na jego wymarzony cel.