Polecamy

Nest Bank umożliwił otwieranie konta firmowego przez wideoweryfikację

Nest Bank udostępnił możliwość założenia konta firmowego przez rozmowę wideo z konsultantem. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. 

Zdalne metody zakładania konta cieszą się dużą popularnością wśród klientów Nest Banku. W czerwcu 2020 r. aż 22% nowych klientów indywidualnych składających wniosek o Nest Konto, w dni powszednie, skorzystało z wideo rozmowy z konsultantem.  
Wideoweryfikacja w Nest Banku dostępna jest obecnie dla klientów indywidualnych oraz jednoosobowych firm.  Proces weryfikacji tożsamości w trakcie wideo rozmowy wygląda tak samo dla obu grup i trwa zaledwie kilka minut. Po tym czasie Klienci mogą już w pełni korzystać z konta.  
Przed przystąpieniem do zakładania konta przez wideo należy przygotować dowód osobisty oraz telefon i upewnić się, że kamera i dźwięk w komputerze (z którego inicjujemy połączenie) są włączone i działają poprawnie.
Rozmowa wideo dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Można ją przeprowadzić za pomocą  przeglądarek internetowych: Google Chrome (od wersji 23), Mozilla Firefox (od wersji 32), Safari (od wersji 6) oraz Edge.
 
W trakcie rozmowy wideo klient zakładający konto musi przebywać sam w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, bez innych osób (nie dotyczy dzieci, które wymagają opieki osoby dorosłej). Nie można przeprowadzać rozmowy z miejsca publicznego (np. park, kawiarnia, galeria). Zalecane jest także wykonanie połączenia z miejsca zamieszkania.