Polecamy

TransferWise i Mastercard rozszerzają globalną współpracę


• TransferWise wydał już ponad milion kart Mastercard na całym świecie, w tym w Polsce


• Dzięki współpracy z Mastercard klienci TransferWise w Polsce mogą korzystać z błyskawicznych przekazów pieniężnych oraz płatności Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay


Warszawa, 20 sierpnia 2020 r. — Mastercard i TransferWise poinformowały o rozszerzeniu współpracy, której celem jest umożliwienie wydawania kart w dowolnym kraju, w którym działa Mastercard i w którym TransferWise ma licencję. Firmy ściśle współpracują ze sobą od 2018 r., kiedy to TransferWise wydał swoją pierwszą kartę debetową w Europie. Od tamtego czasu ta globalna firma technologiczna wydała ponad milion kart Mastercard na całym świecie.


Obecnie TransferWise współpracuje z Mastercard w Europejskim Obszarze Gospodarczym (w tym w Polsce) oraz w Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Australii i Nowej Zelandii, a jeszcze w tym roku rozpocznie współpracę również w Japonii. Rozszerzenie współpracy otworzy firmie drogę praktycznie na wszystkie rynki na całym świecie.


TransferWise ma wizję stworzenia wielowalutowego konta bez granic, które zastąpi tradycyjne usługi bankowe, przeznaczonego dla klientów pracujących za granicą lub wykonujących wolne zawody, jak również dla firm i osób podróżujących. Do obsługi płatności międzynarodowych klienci TransferWise coraz chętniej korzystają z konta bez granic jako alternatywy dla usług bankowych. Konto to zapewnia między innymi opcje polecenia zapłaty oraz błyskawiczne przelewy międzynarodowe do bliskich. Zespoły Mastercard i TransferWise współpracowały ze sobą również, aby umożliwić korzystanie z usług Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay w Europejskim Obszarze Gospodarczym dla wszystkich kart TransferWise.


Dzięki platformie Mastercard Send™, oprócz wydawania kart, TransferWise umożliwił również właścicielom kont TransferWise dokonywanie przelewów w czasie zbliżonym do rzeczywistego1 na dowolną kartę Mastercard w krajach europejskich, w tym Polsce, a także w Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii, Czechach, Gruzji, Chorwacji, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie. Obie firmy chcą wspólnie dbać o doświadczenie użytkownika, udostępniając im szybkie i łatwe w obsłudze przelewy międzynarodowe.


Sprawiamy, że transfer pieniędzy jest szybszy, tańszy i prostszy. Wydaliśmy już ponad milion kart debetowych klientom chcącym korzystać z pełni możliwości konta bez granic. Ponieważ myślimy już o kolejnej fazie naszej ekspansji międzynarodowej, chcemy zapewnić komfort użytkownikom naszej karty debetowej niezależnie od lokalizacji. Nasza współpraca z Mastercard stanowi ważny czynnik w utrzymaniu wysokiego poziomu wygody korzystania z naszych usług na całym świecie” — powiedział Kristo Käärmann, współzałożyciel i dyrektor generalny TransferWise.

„Bardzo się cieszymy z rozwoju trwającej od trzech lat, owocnej współpracy z TransferWise. Rozszerzenie globalnego zasięgu TransferWise umożliwi kolejnym milionom ludzi na całym świecie korzystanie z usług Mastercard oraz z innowacyjnych rozwiązań płatniczych TransferWise obejmujących wiele różnych walut” – powiedział Andrea Scerch, prezes Mastercard ds. usług przetwarzania płatności.
Mastercard jest partnerem pierwszego wyboru dla wiodących fintechów na całym świecie, pomagając im realizować ich strategie od samego początku ich istnienia. W zeszłym roku Mastercard uruchomił Accelerate — globalną platformę ułatwiającą współpracę Mastercard z fintechami i dostarczającą im wszystkie elementy niezbędne do szybkiego rozwoju. Platforma Mastercard Accelerate zapewnia łatwy dostęp do pełnej oferty specjalistycznych programów firmy oraz wsparcie dla start-upów na każdym etapie ich rozwoju i transformacji — od wejścia na rynek po globalną ekspansję.

1 Rzeczywisty czas księgowania zatwierdzonych transakcji zależy od instytucji finansowej odbierającej przelew.

Kontakt dla mediów
Anna Marciniak                                   Agencja Solski Communications
Communications Director, Mastercard     Zespół Mastercard
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.            tel. +48 (22) 242 86 29, -26, -35
tel +48 (22) 526 12 60                        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O Mastercard
Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat, i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.


O TransferWise
TransferWise to globalna firma technologiczna, która zapewnia najlepszy sposób przekazywania pieniędzy. Niezależnie od tego, czy wysyłasz środki do innego kraju, wydajesz pieniądze za granicą, czy dokonujesz płatności biznesowych lub je odbierasz, TransferWise ułatwi Ci życie i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
Firma została założona w 2011 r. przez Taaveta Hinrikusa i Kristo Käärmanna. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych na świecie. Pozyskała ponad 1 mld USD kapitału w transakcjach na rynku pierwotnym i wtórnym od inwestorów takich jak D1 Capital Partners, Lead Edge, Lone Pine, Vitruvian, IVP, Merian Chrysalis Investment Company Ltd, Andreessen Horowitz, Sir Richard Branson, Valar Ventures i Max Levchin z PayPal.
Z usług TransferWise korzysta ponad osiem milionów ludzi. Firma przetwarza płatności transgraniczne o wartości ponad 4 mld GBP miesięcznie i pozwala klientom zaoszczędzić ponad 1 mld GBP rocznie.