Polecamy

Aplikacja mobilna ING Business wyróżniona w konkursie Global Finance

ING Bank Śląski otrzymał nagrodę Best Mobile Banking App w konkursie World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks in Central & Eastern Europe 2020. Organizatorem konkursu jest międzynarodowy magazyn Global Finance.

Wyróżnienie Best Mobile Banking App w regionie Europy Środkowo-Wschodniej to dla nas kolejne potwierdzenie, że rozwój rozwiązań mobilnych to konieczny i stały proces budowania cyfrowej bankowości. Nieustannie dbamy o to, aby zapewnić klientom jak najwyższy poziom obsługi. Dlatego stale ulepszamy nasze narzędzia. W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników w ostatnim czasie wprowadziliśmy nową wersję aplikacji mobilnej ING Business. Zastosowaliśmy w niej nowoczesne technologie, umożliwiające szybkie dostarczanie nowych funkcji i usług, jednocześnie dbając o to aby była intuicyjna i użyteczna. Poprzez aplikację klienci mogą w wygodny i całkowicie zdalny sposób korzystać z oferty banku – powiedział Michał Bolesławski, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar klientów biznesowych.

Klienci biznesowi mogą korzystać z mobilnej aplikacji ING Business od 2012 roku. W ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o radyklanej przebudowie aplikacji, zarówno technologicznej, jak i z perspektywy użyteczności. Nasz zespół projektantów UX i specjalistów CX przeprowadził wśród klientów szereg badań i analiz dotyczących ich potrzeb i sposobów korzystania z aplikacji oraz zidentyfikował braki, a następnie zaprojektował zupełnie nowe doświadczenie użytkownika. Aplikacja została zbudowana przez zespół ekspertów składający się z analityków, programistów, testerów oraz osób z domen produktowych. Zastosowaliśmy w niej najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku. Efekt końcowy, obok łatwej obsługi i szerokiej funkcjonalności, przyniósł możliwość personalizacji ustawień zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Klienci to doceniają. Cieszymy się, że również kapituła międzynarodowego konkursu wyróżniła aplikację mobilną ING Business – powiedział Adam Walendziewski, Dyrektor ING Banku Śląskiego, odpowiadający za kanały cyfrowe dla klientów korporacyjnych.

Wydawca i redaktor naczelny magazynu Global Finance – Joseph D. Giarraputo w uzasadnieniu przyznania tegorocznych nagród podkreśla znaczenie digitalizacji w bankowości. W tym roku globalna pandemia przyspieszyła przechodzenie na bankowość cyfrową, ale banki myślące przyszłościowo już były na tej drodze. Nagrody Digital Bank Awards doceniają instytucje, które przewodzą przejściu do nowego świata bankowości – mówi Giarraputo.

Nowa odsłona aplikacji mobilnej ING Business, dostępna od maja br., jest prosta w obsłudze, przejrzysta zbudowana w oparciu o najlepsze praktyki rynkowe oraz opinie klientów. ING Business to kompleksowy system cyfrowej bankowości stworzony z myślą o średnich i dużych firmach oraz korporacjach. Wyróżnia go intuicyjność nawigacji oraz możliwość personalizacji pod kątem potrzeb klientów. Jedną z najważniejszych zalet systemu jest możliwość podpisywanie wszelkiej dokumentacji bankowej, w tym wniosków i umów oraz składania dyspozycji bez konieczności bezpośredniego spotkania z doradcą bankowym.

Nagrody przyznawane przez magazyn Global Finance to docenienie efektywności strategii pozyskiwania i obsługi klientów w kanałach cyfrowych oraz szerokiego zakresu oferowanych tam produktów i usług. To także wyraz uznania za funkcjonalność systemu bankowego oraz sukces w zachęcaniu klientów do korzystania z dostarczanych technologii.