Polecamy

Złota Tarcza dla ING

ING Bank Śląski otrzymał Złotą Tarczę – główną nagrodę przyznaną przez jury konkursu „17 Celów” podczas 5. Edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja CSR Res Severa.

Kapituła konkursu wyróżniła dwie edukacyjne inicjatywy ING Banku Śląskiego –  filmy #zdalnidopomocy oraz Hulaj z głową. Bezpiecznie. Produkcje ING otrzymały wyróżnienie „Złota Tarcza” w kategorii Biznes/Przedsiębiorstwa.

W działaniach komunikacyjnych poruszamy problemy, jakie obserwujemy w otoczeniu i jakie są społecznie dyskutowane. Nasze dwa nagrodzone filmy powstawały w zupełnie innych okolicznościach, ale obydwa promują zachowania społecznie odpowiedzialne. W ramach akcji „Hulaj z głową. Bezpiecznie” promowaliśmy ekoolturę jazdy i zachęcaliśmy do mądrego korzystania z elektrycznych pojazdów, szczególnie hulajnóg. Natomiast inicjatywa #zdalnidopomocy to nasz apel w walce z wykluczeniem cyfrowym, w którym mobilizowaliśmy młodych do bycia zdalną asystą dla swoich bliskich, którzy mogą gorzej radzić sobie w świecie online. Cieszymy się, że kapituła niezależnego konkursu filmów odpowiedzialnych doceniła nasze działania w tym obszarze. – powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Celem Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych jest szerzenie wiedzy na temat Zrównoważonego Rozwoju i Corporate Social Responsibility (CSR). W trakcie trwania Festiwalu niezależne jury dokonuje wyboru filmów i nagradza te najlepsze pod względem wartości merytorycznej i artystycznej.

Zwycięskie filmy można obejrzeć tutaj: #zdalnidopomocy, Hulaj z głową. Bezpiecznie.