Polecamy

„Z dziećmi warto się liczyć!”. 100 złotych od PKO Banku Polskiego przy założeniu konta dla dziecka

·         Kartę podarunkową do Smyka lub Empiku o wartości 100 złotych dostanie rodzic, który założy PKO Konto Dziecka albo PKO Konto Pierwsze.

·         W promocji można się zarejestrować od 18 września do 18 października; dostępne jest 2000 kart.

·         Konto w PKO Banku Polskim mogą mieć już najmłodsi – oferta PKO Junior obejmuje dzieci już od pierwszych dni życia.

W PKO Banku Polskim w ramach promocji przy założeniu PKO Konta Dziecka i PKO Konta Pierwszego każdy klient otrzyma kartę podarunkową do Smyka lub Empiku o wartości 100 złotych. Wystarczy otworzyć dziecku konto wraz z kartą Visa Junior albo Visa Ekspres i do 31 października wykonać 2 transakcje bezgotówkowe kartą. Dodatkowo rodzic powinien posiadać konto w PKO Banku Polskim, wyrazić zgody marketingowe oraz zarejestrować się na stronie internetowej promocji.

Teraz, gdy rozpoczął się rok szkolny, dodatkowe 100 złotych na wydatki w sklepach Smyk lub Empik z pewnością się przyda. Rodzice dzieci i nastolatków otwierając dla nich konto, mogą właśnie dostać kartę podarunkową tej wartości.

– Kiedyś rodzice kupowali dzieciom świnki-skarbonki, by nauczyć je oszczędzania i umiejętnego gospodarowania pieniędzmi. Dziś, gdy dzieci i nastolatki są niemal „zrośnięte” ze smartfonem i komputerem, lepszymi do takiej edukacji narzędziami są: konto w banku, karta i aplikacja mobilna. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza, że teraz, oprócz wygody w zarządzaniu pieniędzmi i wartości edukacyjnej naszych kont, oferujemy jeszcze dodatkową korzyść finansową - 100 złotych w postaci karty podarunkowej. Można je dobrze wydać na rozwijanie dziecięcych pasji i zainteresowań

– podkreśla Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego.

Nagrodą za założenie PKO Konta Pierwszego jest e-karta prezentowa do empik.com o wartości 100 zł, a za założenie PKO Konta Dziecka elektroniczna karta podarunkowa o wartości 100 zł do sklepów stacjonarnych i sklepu internetowego Smyk. Pula nagród wynosi 1000 kart do Smyka i 1000 kart do Empiku. Oprócz 100 zł, które można wydać na potrzeby dzieci, dzięki korzystaniu z dziecięcej i młodzieżowej bankowości pod okiem rodziców, młodsze i starsze pociechy mogą wejść w świat finansów, uczyć się odpowiedzialności za posiadane pieniądze i zdobywać podstawy wiedzy zarządzania nimi. To umiejętności, które w dorosłym życiu będą procentować. Szczegóły i regulamin promocji: www.pkobp.pl/lpk/promocja-warto/.

PKO Bank Polski był pierwszym bankiem na polskim rynku, który wyszedł z ofertą kont dla dzieci, w tym przeznaczonym specjalnie dla nich serwisem transakcyjnym i aplikacją mobilną. Serwis PKO Junior jest dostępny od lipca 2013 r. (aplikacja od maja 2016 r.) i był uruchomiony jako jeden z pierwszych na świecie serwisów bankowości internetowej dla najmłodszych i zarazem kompleksowy program edukacji finansowej. Uczenie dzieci zarządzania pieniędzmi jest łatwiejsze, gdy najmłodsi mają własne konto oraz serwis i aplikację PKO Junior lub starsi używają iPKO i aplikacji IKO.

Klienci PKO Banku Polskiego mogą założyć PKO Konto Dziecka przez bankowość internetową iPKO albo odwiedzając placówkę bankową. Można również złożyć wniosek internetowy o ROR wraz z Kontem Dziecka i zawrzeć umowę w obecności kuriera. Konto jest elementem kompleksowej oferty finansowo-edukacyjnej PKO Junior. Dziecko może zarządzać swoimi pieniędzmi poprzez serwis internetowy i aplikację mobilną PKO Junior, która jest dostępna dla telefonów z systemami Android i iOS. Dzięki tym narzędziom dziecko uczy się stawiać pierwsze kroki w bankowości pod okiem dorosłych: inicjuje polecenia przelewu w telefonie, zakłada wirtualne skarbonki. W serwisie iPKO rodzice mogą kontrolować finanse dziecka i zarządzać jego kartą. Mogą też w PKO Junior wyznaczać dziecku ,,zadania” dotyczące np. planowania czy systematyczności, a potem przyznawać nagrody za ich wykonanie. Dla dzieci do 13. roku życia dostępna jest wygodna i bezpieczna karta debetowa PKO Junior, która można: płacić zbliżeniowo do 30 zł bez kodu PIN, płacić w internecie, bezpłatnie wypłacać pieniądze i doładowywać telefon w bankomatach PKO Banku Polskiego. Prowadzenie konta jest bezpłatne a szczegóły tej kompleksowej oferty są dostępne na stronie internetowej: www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/dla-dzieci/oferta-pko-junior/.

PKO Konto Dziecka po ukończeniu przez właściciela 13 lat automatycznie jest zamienione w PKO Konto Pierwsze. Nastolatek może również otworzyć PKO Konto Pierwsze w oddziale w obecności rodzica/opiekuna ustawowego, który potwierdza możliwość dysponowania wszystkimi środkami przez dziecko. Może także złożyć wniosek internetowy o otwarcie konta, a umowę podpisać w obecności kuriera (tu również potrzebna będzie zgoda rodzica). Aby otworzyć konto wystarczy dokument tożsamości rodzica i legitymacja dziecka (lub dowód osobisty albo paszport dziecka). Konto przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-17 lat i posiada większość funkcji konta osoby dorosłej. Jego właściciel lub właścicielka może korzystać z serwisu internetowego iPKO i aplikacji mobilnej IKO. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Do konta wydawana jest karta debetowa z funkcją wielowalutową – kibice mogą zamówić kartę z Galerii Oficjalnych Kart Ekstraklasy. Korzystanie z niej jest bezpłatne jeśli wykonane będą dwie transakcje bezgotówkowe w miesięcznym okresie rozliczeniowym kartą lub BLIKIEM (w przeciwnym razie 3,90 zł miesięcznie). Przelewy w bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłaty z bankomatów w kraju i zagranicą są również bezpłatne.