Polecamy

eFaktoring NFG dostępny na platformie wFirma.pl

Mikroprzedsiębiorcy, którzy na co dzień korzystają z księgowości online, teraz mogą już błyskawicznie wymieniać faktury na gotówkę. Użytkownicy platformy wFirma.pl zyskali dostęp do nowoczesnej usługi eFaktoringu. Wrocławskie spółki: fintech faktoringowy NFG i Web INnovative Software, dostawca innowacyjnych rozwiązań dla biznesu – nawiązały współpracę.


Do niedawna faktoring był usługą skierowaną wyłącznie donajwiększych firm. Obecnie coraz częściej sięgają po niego także mikroprzedsiębiorstwa. I nic dziwnego – to najtańsze i najbezpieczniejsze narzędzie chroniące płynność finansową firmy. Jest alternatywą dla kredytu – nie przyczynia się wzrostu zadłużenia przedsiębiorstwa, nie wymaga też tylu formalności i nie obciąża zdolności kredytowej. Pieniądze uzyskane od faktora można przeznaczyć na bieżącą działalność, wypłaty dla pracowników, podatki lub drobne inwestycje.


eFaktoring jest odpowiedzią na potrzeby najmniejszych firm. Chroni płynność finansową przedsiębiorstwa dzięki szybszemu uzyskaniu pieniędzy z tytułu wystawionych faktur z odroczonym terminem płatności. Cieszę się, że teraz także klienci systemu wFirma.pl będą mogli skorzystać z eFaktoringu w cesji jawnej, jawnej ekspres oraz cichej. Wystarczy, że na liście wystawionych i nieopłaconych jeszcze faktur wybiorą tę, którą chcą sfinansować w NFG, i już nawet po pięciu minutach mogą otrzymać z niej środki bezpośrednio na swoje konto. Zarówno decyzja o przyznaniu limitu, jak i zawarcie umowy odbywają się w pełni online i w ramach tylko jednego logowania do systemu wFirma.pl – wyjaśnia Dariusz Szkaradek, prezes Zarządu firmy faktoringowej NFG.


Mikroprzedsiębiorcy już mogą wnioskować o faktoring bezpośrednio z platformy wFirma.pl. Dzięki temu otrzymują pieniądze z wystawionych faktur natychmiast, nie czekając na zapłatę od kontrahenta. Obie spółki liczą na duże zainteresowanie nową usługą na dobrze znanej i popularnej platformie.


Platforma wFirma.pl dostarcza przedsiębiorcom wszystkie najważniejsze rozwiązania pomagające samodzielnie prowadzić księgowość online. Teraz, z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą lepiej chronić swoją płynność finansową, wprowadziliśmy nowe udogodnienie: błyskawiczną wymianę faktur na gotówkę. Jest nam niezmiernie miło, że oprócz niezawodnych usług takich jak program do fakturowania, samodzielnego prowadzenia księgowości czy zarządzania gospodarką magazynową, nasi klienci mogą już skorzystać z nowoczesnej usługi faktoringu online. Dzięki temu za pomocą jednego kliknięcia mogą uzyskać niezbędne finansowanie swojej działalności. A to wszystko w pełni online, bez formalności, poprzez jedno logowanie do systemu wFirma.pl – mówi Andrzej Lazarowicz, prezes Zarządu Web INnovative Software Sp. z o.o.


Usługa eFaktoringu NFG na platformie wFirma.pl skierowana jest do mikroprzedsiębiorców działających na rynku od co najmniej 12 miesięcy, wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności od 7 do 90 dni oraz świadczących usługi na rzecz innych przedsiębiorców. W ramach przyznanego limitu faktoringowego mają oni możliwość częściowego finansowania faktur. A zatem sami ustalają, czy zamienić na gotówkę część większej faktury, czy może po części sfinansować kilka mniejszych faktur. Mają w tym względzie pełną dowolność i sami też decydują, na co przeznaczyć pozyskane środki.


W ramach współpracy NFG z firmą Web INnovative Software użytkownicy platformy wFirma.pl otrzymali dostęp do faktoringu online na preferencyjnych warunkach: czyli 6 miesięcy bez opłat za dostępność limitu faktoringowego, który może wynieść nawet 250 tys. zł.

NFG to pierwszy fintech na rynku, który wprowadził finansowanie faktur online dla mikroprzedsiębiorstw. To nowoczesny startup finansowy z grupy firm należących do Kaczmarski Group. Od początku swojej działalności pomógł w zachowaniu płynności finansowej 4 tys. klientów, finansując prawie 90 tys. faktur na łączną kwotę prawie 600 mln zł.


Web INnovative Software to dostawca innowacyjnych rozwiązań dla biznesu z zakresu prawa, księgowości, kadr, podatków i zarządzania. Lider na rynku webowego oprogramowania i usług doradztwa online w Polsce. Wspiera przedsiębiorców, dostarczając kompleksowe oprogramowania dla firm, wyspecjalizowane produkty czy serwisy eksperckie.

Krajowy Rejestr Długów