Polecamy

Potwierdzenie internetowych płatności kartą w aplikacji Moje ING

ING Bank Śląski dba o bezpieczeństwo transakcji w internecie. W tym celu w ramach zabezpieczeń 3D Secure uruchomił nową metodę potwierdzania internetowych płatności kartą. Teraz klienci zaakceptują płatność kartą w sieci za pomocą systemu bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.

Nowy sposób uwierzytelniania płatności kartą za zakupy online dotyczy wszystkich kart debetowych, przedpłaconych i kredytowych wydanych przez ING Bank Śląski, które standardowo umożliwiają płacenie w internecie. Klienci ING mogą w wygodny sposób potwierdzić płatność internetową w aplikacji mobilnej Moje ING. Podczas płatności wyświetlana jest strona ze szczegółami transakcji i z prośbą o potwierdzenie. Następnie w aplikacji mobilnej wystarczy podać 4-cyfrowy kod używany m.in. do logowania.

Klienci, którzy nie mają aplikacji mobilnej, bądź w danym momencie nie mogą z niej skorzystać, mogą autoryzować płatność poprzez zalogowanie się do bankowości internetowej Moje ING i potwierdzenie jednorazowym kodem SMS.

Zabezpieczenie 3D Secure ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa transakcji kartą w internecie poprzez zastosowanie dodatkowej metody autoryzacji. Wprowadzenie tzw. silnego uwierzytelniania transakcji kartą w internecie to kolejne wdrożenie w oparciu o postanowienia dyrektywy PSD2.