Polecamy

Nowe konta firmowe w PKO Banku Polskim

·         1 listopada PKO Bank Polski wprowadził do oferty dwa nowe rachunki dla klientów firmowych: PKO Konto Firmowe, PKO Konto Firmowe Premium oraz nowy dedykowany rachunek dla średnich i większych przedsiębiorstw - PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw

·         Aplikacja mobilna IKO, bankowość transakcyjna iPKO lub iPKO biznes, doradcy dostępni online, e-Księgowość i asystent firmowy to tylko niektóre z elementów oferty banku dla firm

·         Nowej ofercie towarzyszy kampania reklamowa „Wsparcie przedsiębiorców to nasz znak firmowy”, która wystartowała 2 listopada

 

1 listopada PKO Bank Polski wprowadził do oferty dwa nowe rachunki dla klientów firmowych: PKO Konto Firmowe, PKO Konto Firmowe Premium oraz nowy dedykowany rachunek dla średnich i większych przedsiębiorstw - PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw. Klienci mają do dyspozycji m.in. bankowość mobilną IKO, bankowość transakcyjną iPKO lub iPKO biznes, usługę e-Księgowość czy asystenta firmowego, a pomocą służą doradcy dostępni również online. Nowej ofercie towarzyszy kampania reklamowa „Wsparcie przedsiębiorców to nasz znak firmowy”, która potrwa do 15 grudnia. Jednocześnie, w związku z trwającą pandemią koronawirusa, na trzy miesiące bank wprowadza ułatwienia dla klientów z sektora MSP.

- Chcemy być bankiem pierwszego wyboru zarówno dla przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, jak i tych z dużym doświadczeniem. Wspieramy firmy wiedzą i konkretnymi narzędziami dopasowanymi do potrzeb. Oferujemy szereg rozwiązań pozwalających komfortowo zarządzać finansami i uzyskać finansowanie bez konieczności wizyty w oddziale banku: poprzez aplikację mobilną, serwis transakcyjny czy wideorozmowę z doradcą firmowym.

– mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Formacji Bankowości Firm i Przedsiębiorstw

Nowe PKO Konto Firmowe przeznaczone jest dla start-upów oraz małych i średnich firm. Konto można założyć online, a dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej wygodnym rozwiązaniem jest założenie konta i jednoczesna rejestracja firmy w CEIDG - wystarczy złożyć jeden wniosek w serwisie iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Jeśli firma działa krócej niż 12 miesięcy – przez pół roku konto jest bezpłatne. Dla firm działających dłużej niż rok konto jest darmowe, jeśli wpływa na nie miesięcznie co najmniej 2 tys. zł – w przeciwnym razie trzeba się liczyć z opłatą 12 zł za miesiąc. Również w przypadku rachunków pomocniczych konieczne jest zapewnienie wpływów 2 tys. zł miesięcznie – w przeciwnym razie opłata wyniesie również 12 zł miesięcznie. Bezpłatne są przelewy w aplikacji mobilnej, do dyspozycji klienta jest także 10 bezpłatnych przelewów w miesiącu w bankowości transakcyjnej iPKO. Aktywne korzystanie z karty debetowej również zapewnia brak opłat za jej posiadanie – wystarczy 5 transakcji w miesiącu, inaczej opłata wyniesie 10 zł. Serwis transakcyjny iPKO zapewnia dostęp do bezpłatnych usług dodanych takich jak e-księgowość i asystent firmowy. Klienci mogą korzystać z debetu w koncie już od pierwszego dnia działalności, bez dostarczania dokumentów finansowych firmy. Za pośrednictwem serwisu transakcyjnego iPKO firmy mogą korzystać także z prostej i szybkiej usługi finansowania faktur, bez wychodzenia z biura czy domu, e-księgowości czy asystenta firmowego.

Z kolei PKO Konto Firmowe Premium powstało z myślą o małych i średnich firmach, które mają większe potrzeby rozliczeniowe. Rachunek jest również bezpłatny przez 6 miesięcy, jeśli firma działa krócej niż rok. Pozostałe są zwolnione z opłaty w wysokości 49 zł przy miesięcznych wpływach min. 50 tys. zł. Klienci mają wygodny dostęp do konta poprzez serwis transakcyjny iPKO lub iPKO biznes oraz aplikację IKO. Serwis iPKO umożliwia dostęp do bezpłatnych usług dodanych takich jak e-księgowość i asystent firmowy. Z kolei użytkownicy iPKO biznes mogą korzystać z usług cash management. Również w tym przypadku bezpłatne są przelewy w aplikacji mobilnej, do dyspozycji klienta jest 25 bezpłatnych przelewów w miesiącu w iPKO. Brak opłat za kartę debetową wiąże się z koniecznością zrobienia nią 5 transakcji w miesiącu, inaczej trzeba liczyć się z opłatą miesięczną 10 zł. Konto można otworzyć w oddziale PKO Banku Polskiego.

Dla wygody i bezpieczeństwa klientów udostępniliśmy rozmowy online – z doradcą PKO Banku Polskiego można porozmawiać m. in. na temat rozwiązań wspierających działalność firmy, uruchomić pożyczkę lub kredyt w rachunku bieżącym. Aby umówić się na wideorozmowę, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie internetowej banku.

Nowością w ofercie banku jest konto dla przedsiębiorstw o przychodach od 5 do 30 mln zł - PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw. To rozwiązanie dla instytucji, które cenią obsługę indywidualnego doradcy w swojej siedzibie oraz bezpośredni kontakt z ekspertami banku m.in. ds. leasingu i faktoringu czy handlu międzynarodowego, ale także analitykiem kredytowym lub dealerem walutowym. Klienci mają dostęp do serwisu transakcyjnego iPKO lub iPKO biznes oraz aplikacji mobilnej iPKO biznes, które umożliwiają korzystanie z usług cash management czy całkowicie zdalne wnioskowanie w iPKO o dodatkowe produkty jak np. karta kredytowa, karta debetowa czy rachunek pomocniczy. Opłata miesięczna za konto wynosi 49 zł, o ile zapewnione zostaną wpływy co najmniej 300 tys. zł – w przeciwnym razie opłata wynosi 79 zł. Karta debetowa do konta to koszt roczny 45 zł.

1 listopada zmieniły się również karty debetowe do kont firmowych. Zarówno karty już posiadane przez klientów (Mastercard), jak i wydawane do nowych rachunków firmowych (Visa i Mastercard) zyskały funkcję wielowalutową, dzięki której można płacić w walutach obcych bezpośrednio z posiadanego rachunku walutowego w banku. Funkcja jest dostępna aż dla 22 walut (EUR, USD, GBP, CHF, AUD, BGN, CNY, HRK, CZK, DKK, HKD, JPY, CAD, NOK, NZD, RUB, RON, SGD, SEK, TRY, HUF, PLN). Aby z niej skorzystać, wystarczy podpiąć rachunki pomocnicze walutowe pod rachunek w PLN, dla którego została wydana karta debetowa.

Nowej ofercie kont firmowych towarzyszy kampania „Wsparcie przedsiębiorców to nasz znak firmowy”, która potrwa do 15 grudnia br. Spoty będą emitowane w głównych stacjach radiowych. Równolegle prowadzona jest kampania w Internecie oraz ekspozycja materiałów BTL (plakaty). Za pomysł kreatywny i produkcję spotów radiowych oraz formatów internetowych odpowiedzialna jest agencja Artegence. W planowaniu i zakupie mediów uczestniczył dom mediowy Havas Media.

Jednocześnie, w związku z trwającą pandemią koronawirusa, bank wprowadza ułatwienia dla klientów z sektora MSP na trzy miesiące: zniesienie obowiązku realizacji przelewu do ZUS jako jednego z dwóch warunków zwalniających z opłaty za PKO Konto Firmowe; odstąpienie od prowizji za brak wpływów na rachunek firmowy od klientów, którzy mają kredyt w rachunku lub pożyczkę i są zobowiązani do zapewnienia odpowiednich wpływów na konto oraz do końca marca 2020 roku wywiązywali się z tego zobowiązania. Bank obniża także opłatę za wpłatę gotówkową zamkniętą - nowa opłata wynosi 0,2%, minimum 10 zł zamiast 0,2% minimum 20 zł.