Polecamy

Aplikacja Nest Banku dołączyła do Huawei AppGallery

Aplikacja Nest Banku dołączyła do Huawei AppGallery. Jest piątą aplikacją bankową dostępną w AppGallery, która docelowo zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Services.

Aplikacja Nest Banku w Huawei AppGallery jest na razie dostępna dla urządzeń Huawei korzystających z Google Mobile Services. Kolejnym etapem będzie jej pełna integracja z Huawei Mobile Services, dzięki czemu aplikacja stanie się dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń w portfolio marki, takich jak najnowsze smartfony z serii Mate 40, w tym Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei – MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.

forum.jpg
 

Portfolio aplikacji bankowych w AppGallery rośnie. Pracujemy nad pełną integracją aplikacji Nest Banku z HMS, aby użytkownicy naszych najnowszych urządzeń, w tym flagowego smartfona Mate 40 Pro, mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności oferowanych przez aplikację

mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska

W Nest Banku koncentrujemy się na dostarczaniu klientom rozwiązań cyfrowych, które ułatwiają korzystanie z bankowości w pełni online. Chcemy ułatwiać klientom codzienne korzystanie z naszej aplikacji dostosowując ją do najpopularniejszych systemów. Dlatego wspólnie z Huawei udostępniliśmy naszą aplikację w AppGallery i pracujmy nad tym, aby zintegrować ją z Huawei Mobile Services  

mówi Łukasz Gajewski, Dyrektor Biura Bankowości Internetowej i Mobilnej w Nest Banku

BANNER AppGalleryd-bg.jpg
 

Nest Bank koncentruje się na obsłudze mikro i małych firm oraz klientów indywidualnych dostarczając im nowoczesne rozwiązania ułatwiające prowadzenie biznesu i codzienne korzystanie z finansów. Działalności biznesowej banku przyświeca idea „banku bliskiego ludziom”, takiego, który jest „cyfrowym opiekunem” firmowych i rodzinnych finansów. Nest Bank stawia na innowacyjne rozwiązania - jako jeden z pierwszych umożliwił zakładanie konta przez wideo rozmowę z konsultantem.  Klienci banku mogą korzystać z BLIK oraz z najpopularniejszych płatności mobilnych.

Nest Bank to już piąty bank, który dołączył do Huawei AppGallery. W sklepie znajduje się już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 490 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

O Huawei Consumer Business GroupHuawei jest drugim największym producentem smartfonów na świecie – awansował na tę pozycję w połowie 2018 roku. Usługi i urządzenia Huawei dostępne są w ponad 170 krajach i korzysta z nich ponad 3 miliardy ludzi na całym świecie. Firma posiada 16 centrów badań i rozwoju w różnych częściach świata, m.in. w Niemczech, Szwecji, Rosji, w Indiach i Chinach. Jedna z trzech grup biznesowych Huawei – Huawei Consumer Business Group - odpowiada za szerokie portfolio produktowe, w tym smartfony, laptopy, tablety i wearables, a także domowe routery oraz usługi w chmurze. Autorski sklep z aplikacjami - Huawei AppGallery - oferuje dostęp do ponad 11 tysięcy aplikacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu Huawei na rynku teleinformatycznym, a także rozbudowanej, światowej sieci partnerów i współpracowników, Huawei CBG dostarcza najnowocześniejsze technologie i usługi klientom na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę Huawei Consumer Business Group: consumer.huawei.com/pl/.