Polecamy

eFaktoring NFG teraz także wśród usług Santander Leasing

Pandemia pokrzyżowała plany wielu przedsiębiorcom, którzy bez szybkiego wsparcia finansowego mogą nie przetrwać najbliższych miesięcy. Dużym problemem dla mikrofirm są faktury z odroczonym terminem płatności, ponieważ zapłata za towar lub usługę następuje wiele dni po tym, jak zamówienie zostanie zrealizowane. By pomóc mikrofirmom w ich trudnej sytuacji, NFG i Santander Leasing połączyły siły.


Kilka miesięcy po tym, jak usługa eFaktoringu NFG stała się dostępna w bankowości elektronicznej Mini Firma dla klientów firmowych Santander Bank Polska, kolejna spółka z Grupy Santandera włącza ją do swojej oferty. Tym razem z nowoczesnego faktoringu online na preferencyjnych warunkach będą mogli także korzystać klienci Santander Leasing.


eFaktoring polega na błyskawicznej zamianie faktur na gotówkę. Klienci Santander Leasing mogą zawnioskować o finansowanie, nie ponosząc przez 6 miesięcy opłaty za dostępność do limitu faktoringowego, który może wynieść nawet 250 tys. zł. Cała usługa odbywa się przez Internet, a środki uwolnione z faktur można przeznaczyć na dowolny cel: ZUS, podatki, wynagrodzenia dla pracowników, ratę leasingową, wynajem powierzchni czy bieżące wydatki.


– W tym trudnym dla przedsiębiorców okresie zewnętrzne finansowanie online podwójnie zyskuje na znaczeniu. Badania Krajowego Rejestru Długów pokazują, że w pandemii przedsiębiorcy częściej niż przedtem sięgają po narzędzia chroniące płynność finansową i częściej też szukają rozwiązań dostępnych przez Internet. eFaktoring jest odpowiedzią na te konkretne potrzeby: uwalnia środki zamrożone w fakturach, więc natychmiast poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa, i jest w 100 proc. internetowy. Na pytanie, jakie usługi wspierające płynność finansową są dla nich szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, blisko 30 proc. przedsiębiorców wskazuje, że to faktoring online – podkreśla Dariusz Szkaradek, prezes Zarządu firmy faktoringowej NFG.


Wprowadzając do swojej oferty eFaktoring NFG, Santander Leasing poszerza bogate już portfolio usług finansowych dla przedsiębiorców. Wśród nich są już takie produkty jak leasing operacyjny i finansowy, pożyczki inwestycyjne oraz pożyczki płynnościowe.


– Jesteśmy, po to żeby umożliwiać naszym klientom rozwój swoich biznesów poprzez inwestycje w swoje firmy. Robimy to już ponad 20 lat. Jesteśmy dumni z tego jak bardzo nasi klienci rosną, są coraz bardziej sprawni i konkurencyjni. Wierzymy, że w znacznej mierze, jest to realne właśnie dzięki inwestycjom. Dzisiaj widzimy jednak, że przedsiębiorcy zgłaszają także duże potrzeby związane z finansowaniem bieżącej działalności. Stąd nasza propozycja eFaktoringu - finansowania faktur, które pomaga firmie utrzymać płynność i przetrwać trudniejszy czas. Takie kompletne podejście do zaspokajania potrzeb klientów, doskonale wpisuje się w nasz pomysł bycia partnerem w biznesie, na którego zawsze można liczyć – mówi Tomasz Jąder, prezes Zarządu Santander Leasing.


eFaktoring NFG jest usługą w 100% on-linową, nie wymaga długotrwałych procedur i formalności, a stawki finansowania są jedne z najniższych na rynku. Przedsiębiorcy mogą wybierać między eFaktoringiem jawnym, jawnym ekspres, cichym oraz zaliczkowym. Mają także możliwość częściowego finansowania faktur. Dzięki usłudze eFaktoringu minimalizują ryzyko zatorów płatniczych i chronią swoją płynność finansową.

 

Krajowy Rejestr Długów