Polecamy

ING doceniony za rozwiązania cyfrowe dla firm

ING Bank Śląski został potrójnie wyróżniony w konkursie Best Digital Solutions for SMEs w Europie Środkowo-Wschodniej. Kapituła nagrodziła bankowość internetową, bankowość mobilną oraz cyfrowe rozwiązania w zakresie finansowania dla małych i średnich firm.

Rozwiązania dla firm dostarczane przez ING zostały uhonorowane przez jury tytułami: „Best Online Banking for SMEs” dla systemu bankowości internetowej dla dużych, średnich firm oraz korporacji - ING Business, „Best Mobile Banking for SMEs” dla systemu bankowości mobilnej dla przedsiębiorców Moje ING oraz „Best Digital SME Lending Solution” w obu segmentach ex aequo-  Przedsiębiorców oraz SME/MidCorp.

Przyznane wyróżnienia to potwierdzenie, że nasze rozwiązania wyróżniają się na tle rynku. Ostatnio udostępniliśmy m.in. nowy sposób identyfikacji tożsamości klienta oparty na biometrii. Dzięki niej, spółki otwierają konta całkowicie zdalnie. Oczekiwania klientów stymulują nas do ciągłego ulepszania rozwiązań cyfrowych, które sprawiają, że zarządzanie finansami staje się jeszcze prostsze. – powiedział Adam Walendziewski, Dyrektor Tribe’u odpowiedzialny za kanały cyfrowe dla klientów korporacyjnych w ING Banku Śląskim.

ING Business to kompleksowy system bankowości internetowej stworzony z myślą o firmach, z dostępem do wszystkich produktów, funkcji i usług bankowych zintegrowanych w jednym miejscu. Jedną z najważniejszych jego zalet jest możliwość podpisywanie dokumentów bankowych, w tym wniosków i umów oraz składania dyspozycji bez konieczności bezpośredniego spotkania z doradcą bankowym.

Z kolei system bankowości internetowej i mobilnej Moje ING to holistyczne rozwiązanie bankowości online dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Zaletą systemu jest podział kontekstów na bankowość osobistą i bankowość firmową w jednej aplikacji. System umożliwia w pełni zdalne korzystanie z produktów bankowych.

Bardzo się cieszę, że nasze procesy dla przedsiębiorców są doceniane na arenie międzynarodowej. Automatyzacja i digitalizacja pozostają niezmiennie priorytetami naszych działań. Dążymy do tego, aby klienci mogli łatwo i wygodnie zrealizować jak najwięcej swoich potrzeb w aplikacji internetowej i mobilnej. Widać, że jesteśmy na dobrej drodze – powiedział Wojciech Widenka, Dyrektor Tribe’u odpowiedzialny za segment przedsiębiorców w ING Banku Śląskim.

Za nowoczesne rozwiązania lendingowe zarówno dla segmentu przedsiębiorców, jak i  średnich i dużych firm otrzymaliśmy nagrody „Best Digital SME Lending Solution”.

W ING zdajemy sobie sprawę, że dla firm istotne znaczenie przy wyborze źródła finansowania ma szybkość i łatwość jego otrzymania. Dlatego nasz proces kredytowy od złożenia wniosku do spłaty kredytu przebiega w pełni zdalnie. Od wielu lat wspieramy firmy w dostępie do finansowania, stawiając na rozwój zdalności oraz prostotę i intuicyjność rozwiązań. – powiedział Michał Tusznio, Dyrektor Banku odpowiedzialny za finansowanie firm w ING Banku Śląskim.

Zdalny proces kredytowy dla firm umożliwia otrzymanie finansowania bez wychodzenia z biura czy domu. Klienci ING z pozytywną historią współpracy z bankiem mogą dodatkowo skorzystać z dedykowanych ofert, które umożliwiają otrzymanie środków w kilka minut od złożenia wniosku. Wszystkie informacje dotyczące udzielonego finansowania są dostępne w systemach bankowości internetowej i mobilnej ING Business oraz Moje ING.

Ranking Best Digital Solutions for SMEs in the CEE region 2020 został przeprowadzony przez SME Banking Club wśród banków obsługujących małe i średnie firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W kategoriach oceniających bankowość internetową i mobilną badano 90 parametrów w tym podstawowe funkcje systemów, dostęp do kart płatniczych, usług dodatkowych oraz możliwości kontaktu z bankiem. W kategorii Best Digital Lending Solution analizowano możliwość ubiegania się o pożyczkę i jej otrzymania w pełni online dla klientów firm w oparciu o 20 parametrów.