Polecamy

Nowa odsłona procesów pożyczkowych w Banku Millennium

Bank Millennium odświeżył proces wnioskowania o produkty pożyczkowe zgodnie z podejściem omnichannel. O dodatkowe środki można wnioskować poprzez dowolny kanał w pełni zdalnie lub hybrydowo - online ze wsparciem pracownika infolinii lub placówki. Proces agreguje w udoskonalonej formie, na jednym wniosku dotychczasowe opcje jak zdalna zgoda współmałżonka czy konsolidacja zewnętrznych zobowiązań, a wkrótce również np. rozwiązania ułatwiające dopasowanie kwoty pożyczki i wysokości raty do możliwości finansowych klienta. Dodatkowo rozwiązania w systemie internetowym i aplikacji mobilnej wyróżnia nowoczesny i intuicyjny design.


Część klientów Banku Millennium może już pilotażowo korzystać z nowego procesu wnioskowania o produkty pożyczkowe. Wszystkie rodzaje elektronicznych wniosków - oparte o historię współpracy z bankiem lub wymagające potwierdzenia dochodu - zostały wkomponowane w jeden bardzo intuicyjny i kompleksowy proces z licznymi dodatkowymi usługami.


- Nieustannie pracujemy nad dostarczaniem rozwiązań pomocnych w trudnej dla nas wszystkich sytuacji związanej z pandemią. Po udostepnieniu m.in. możliwości w pełni zdalnego zakładania konta klientom indywidualnym i małym firmom, teraz przebudowaliśmy nasze procesy pożyczkowe. Wnioskowanie o dodatkowe środki, szczególnie w przypadku trudnej sytuacji finansowej może być stresujące, zależało nam więc, aby cały proces był jak najbardziej transparentny i zrozumiały dla każdego. Dlatego jak zwykle włączyliśmy klientów w proces projektowania. W efekcie powstało wyjątkowo przyjazne rozwiązanie, które umożliwia wnioskowanie o pożyczkę bez potrzeby wychodzenia z domu i zbędnych formalności, a w przypadku osób, które potrzebują wsparcia konsultanta, można z niego skorzystać na infolinii, podczas czatu z konsultantem czy w oddziale i dokończyć wniosek samodzielnie – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.


- Chcemy cały czas zapewniać dostęp do nowoczesnych rozwiązań, w przypadku których klient doświadcza najwyższej jakości obsługi poruszając się dowolnie pomiędzy oddziałami, bankowością elektroniczną i contact center. Promujemy przy tym rozwiązania cyfrowe, ponieważ to właśnie one pozwalają na wygodne i bezpieczne korzystanie z usług bankowych bez potrzeby wydruku i podpisywania papierowych dokumentów, a aspekt firmy przyjaznej dla środowiska jest dla nas istotny. Nasi pracownicy są odpowiednio przygotowani i wspierają klientów, szczególnie tych, którzy dotychczas nie korzystali z bankowości cyfrowej w szerszym zakresie i oczekują pomocy oraz odpowiedzi na pytania, choćby te dotyczące bezpieczeństwa - dodaje Tomasz Pol, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej Banku Millennium.

Dzięki podejściu omnichannel, klient może zainicjować wniosek kredytowy w dowolnym kanale np. na infolinii Banku czy w placówce i kontynuować go w serwisie internetowym lub aplikacji mobilnej, bez potrzeby wnioskowania od początku. Systemy zostały zaprojektowane w taki sposób, by kredytobiorca, niezależnie od tego, jaki kanał i rodzaj oferty kredytowej wybierze, miał wszędzie spójne doświadczenie i intuicyjne narzędzia pozwalające zawrzeć umowę bez potrzeby wychodzenia z domu.
Dodatkowo na wniosku dostępnym w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej zagregowane zostały wszystkie dodatkowe usługi, od dłuższego czasu systematycznie wprowadzane w procesach kredytowych banku jak:


- konsolidacja zewnętrznych pożyczek gotówkowych w każdym z modeli, zarówno systemie internetowym jak i aplikacji mobilnej

- podwyższenie posiadanej kwoty zobowiązania

- rozszerzenie puli akceptowanych dokumentów służących do potwierdzenia dochodu

- nowoczesne i elastyczne narzędzie do załączania dokumentów do wniosku

- możliwość zdalnego zatwierdzania wniosku przez współmałżonka

- możliwość wyrażenia poprzez aplikację mobilną lub serwis internetowy zgody na weryfikację danych w rejestrze Biura Informacji Gospodarczej (BIG) w celu przedstawienia oferty przez konsultanta

- potwierdzanie dochodu poprzez logowanie do innego banku w ramach otwartej bankowości, w procesie pilotażowym dostępne w Millenecie, a wkrótce również w aplikacji mobilnej.


Nowy proces będzie systematycznie udostępniany kolejnym grupom klientów. Dodatkowo, trwają prace nad wzbogaceniem wniosku o dodatkowe udogodnienia. W najbliższych tygodniach zostanie on rozbudowany o symulację maksymalnej wysokości oferty dostępnej bez dodatkowych dokumentów.


W ramach działań omnichannel Bank w ostatnim czasie wprowadził również możliwość zatwierdzania transakcji w placówkach z wykorzystaniem aplikacji mobilnej i możliwość śledzenia statusu wniosku hipotecznego w systemie internetowym i aplikacji mobilnej.
Więcej na stronie: https://www.bankmillennium.pl.