Polecamy

Aplikacja mBanku już zintegrowana z Huawei Mobile Services

Aplikacja mBanku, od maja dostępna w AppGallery, została zintegrowana z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei opartych o HMS otrzymują pełnoprawne, w pełni transakcyjne narzędzie do wygodnego zarządzania swoimi finansami.

mBank był pierwszym bankiem, który w maju tego roku wprowadził swoją aplikację mobilną do AppGallery. Do tej pory była ona dostępna dla użytkowników starszych modeli urządzeń opartych o GMS. Teraz będą mogli się nią cieszyć użytkownicy najnowszych smartfonów i tabletów Huawei, w tym najnowszego smartfona Mate 40 Pro.

Integracja aplikacji partnera z HMS jest naszym priorytetem, cieszymy się, że z aplikacji mBanku mogą już korzystać użytkownicy wszystkich naszych urządzeń, niezależnie od modelu. Mamy wśród użytkowników wielu klientów mBanku, którzy na tę wiadomość czekali. Takie sukcesy sprawiają, że zaufanie sektora finansowego do AppGallery rośnie

Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska

W mBanku aplikacja mobilna to nie dodatek do bankowości internetowej a pełnoprawny kanał dostępu. Dziś korzysta z niej regularnie ponad 2,2 mln naszych klientów. Od początku było dla nas jasne, że będziemy się rozwijać i udostępniać aplikację na systemy ważne dla naszych klientów

Leszek Piekut, kierujący wydziałem rozwoju kanału mobile w mBanku.

mBank to ikona mobilności – aż czterech na pięciu aktywnych klientów korzysta z banku na smartfonie. W tej grupie, użytkownicy urządzeń Huawei stanowią około 20%. mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Wspólnie z klientami tworzy najbardziej mobilny bank w Polsce.

 

Aplikacja mBanku na urządzeniach Huawei z HMS obsługuje płatności mobilne Blik (nie obsługuje płatności Google Pay).

Aplikacja oferuje użytkownikom takie funkcje jak QR kody, skanowanie faktur oraz Mapy, które dla urządzeń Huawei z HMS zostaną udostępnione niebawem.