Polecamy

Polisa na życie bez wychodzenia z domu

·         PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia uruchomił zawieranie online umów ubezpieczenia na życie do kredytu i pożyczki hipotecznej.

·         Rozwiązanie wykorzystuje platformę Autenti – dzięki niemu klienci, którzy chcą załatwiać sprawy wyłącznie zdalnie, mogą zawrzeć umowę bez wizyty w oddziale czy kontaktu z kurierem.

PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia uruchomił zdalne podpisywanie dokumentów na platformie Autenti. Dzięki temu rozwiązaniu klienci PKO mogą zawierać umowy ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej całkowicie online.

- Współpraca Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego ze startupem Autenti otwiera nowe możliwości zdalnego oferowania ubezpieczeń dostępnych dotychczas w oddziałach. To jeden z istotnych elementów cyfryzacji ubezpieczeń w PKO Banku Polskim.

– mówi Karolina Scacciatelli-Wyszyńska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń PKO Banku Polskiego

- Nowe rozwiązanie ułatwi klientom zawieranie umów ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego bez wychodzenia z domu

– podkreśla Tomasz Mańko, członek zarządu PKO Ubezpieczenia

Do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego, wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa. W jej trakcie klient otrzymuje na swoją skrzynkę e-mailową wszystkie niezbędne dokumenty oraz link do wniosku o ubezpieczenie na platformie Autenti. Na tej platformie - w kilku prostych krokach - podpisze umowę ubezpieczenia. Wszystko odbywa się online bez konieczności wizyty w placówce banku. Proces nie wymaga drukowania ani jednej kartki papieru. Doradcy Bankowości Hipotecznej PKO zyskali możliwość przygotowania oferty ubezpieczenia na życie i jej sfinalizowania w ramach zdalnej obsługi klienta.

- Doskonała współpraca zespołów projektowych Grupy PKO i Autenti, a także obustronne zaangażowanie w ideę cyfryzacji i wdrażanie filozofii paperless były czynnikami sukcesu naszego przedsięwzięcia. Udało nam się wspólnie wdrożyć bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które zadowoli klientów i stworzy istotną przewagę konkurencyjną Grupy PKO.

- mówi Tomasz Plata, wiceprezes zarządu Autenti

Autenti to polski fintech, który rozpoczął działalność w 2014 roku. Jednym z inwestorów spółki jest PKO Bank Polski. Autenti oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie i autoryzowanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej - gwarantuje autentyczność podpisanych dokumentów i zabezpiecza informacje w procesie podpisywania umowy.