Polecamy

innogy wraz z ING rozwijają obszar e-mobility

  • 12 grudnia innogy Polska oraz ING Bank Śląski podpisały umowę o współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności
  • Kluczowym aspektem zawartego porozumienia jest rozwój sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Warszawy

 

W umowie podpisanej przez innogy oraz ING Bank Śląski firmy zobowiązały się do wspólnego wypracowania rozwiązań w zakresie integracji usług związanych z rynkiem elektromobilności, w tym zarówno finansowych jak i transakcyjnych. W ramach współpracy, w stolicy powstaną m.in. nowe stacje ładowania dla pojazdów napędzanych energią elektryczną.

Od lat angażujemy się w rozwój elektromobilności w Polsce, sukcesywnie rozbudowując sieć stacji ładowania aut elektrycznych w stolicy. Cieszymy się, że wraz z ING będziemy dalej pracować nad upowszechnieniem usług w obszarze e-mobility – powiedział Janusz Moroz, Członek Zarządu innogy Polska ds. Handlu.

Podpisanie umowy to kolejny etap współpracy z innogy. Wierzymy, że przyczyni się ona do upowszechnienia samochodów elektrycznych w Polsce. Drogą do tego jest udostępnienie floty samochodów elektrycznych na zasadach współdzielenia oraz stworzenie sieci stacji ładowania - powiedziała Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Podpisanie umowy o partnerstwie innogy Polska a ING Bankiem Śląskim to kontynuacja wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności. Na początku tego roku innogy Polska przy wsparciu ING Banku Śląskiego przeprowadziła pilotaż najmu elektrycznych samochodów na zasadach idei współdzielenia, a w lipcu uruchomiła 10 nowych punktów ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki.