Polecamy

WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA PODCZAS ZAKUPÓW ZBLIŻENIOWYCH: SwatchPAY! PODBIJA POLSKĘ

Karta płatnicza, którą nosisz na nadgarstku: SwatchPAY! to nowa prosta i bezpieczna metoda płatności bezgotówkowych. Po niezwykle udanym debiucie w Chinach, Szwajcarii oraz w kilku innych krajach europejskich, SwatchPAY! jest teraz dostępny również w Polsce. Koniec z szukaniem portfela lub telefonu komórkowego w kieszeniach, czy torebce!


SwatchPAY! umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą radiowego chipu NFC (Near Field Communication) wbudowanego w zegarek. Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć zegarek do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku i gotowe! Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii. Podobnie jak inne modele Swatch, SwatchPAY! jest wodoszczelny do głębokości 30 metrów.


Kartę płatniczą można powiązać z zegarkiem SwatchPAY! w dowolnym sklepie firmowym Swatch lub online w ciągu zaledwie kilku minut. Po tej operacji Klient będzie mógł płacić za zakupy w dowolnym terminalu w trybie zbliżeniowym (NFC). Ponadto Klient może w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności jednym dotknięciem w aplikacji SwatchPAY! zainstalowanej na smartfonie lub tablecie: bezpieczeństwo jest najważniejsze! Noszenie SwatchPAY! na nadgarstku oznacza również brak kontaktu z innymi powierzchniami i przedmiotami, co ma niezwykle duże znaczenie w tym wyjątkowym czasie.

Płatności zbliżeniowe jeszcze nigdy nie były tak popularne! Tym bardziej cieszymy się, że wraz z naszymi niezawodnymi partnerami z Alior Bank, Getin Bank i Mastercard wprowadzamy na polski rynek technologię SwatchPAY!” – mówi Bernardo Tribolet, Wiceprezes ds. Marketingu w Swatch International. „Konfiguracja SwatchPAY! jest niezwykle prosta i szybka, i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki swojej pasywnej technologii zegarek SwatchPAY! nie wymaga aktywnej transmisji danych, ani nawet sparowanego urządzenia w zasięgu, dzięki czemu płatności zbliżeniowe są w pełni bezpieczne”.


Polscy konsumenci są coraz bardziej ucyfrowieni, a od innowacji i technologii, z których korzystają na co dzień, oczekują przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa. Obydwie te cechy gwarantują płatności zegarkiem. Dzięki technologii tokenizacji dane karty płatniczej zapisanej w zegarku są całkowicie bezpieczne.
Jak wynika z badania Mastercard, pod względem liczby tego typu płatności zajmujemy piąte miejsce w Europie. Dzięki udostępnieniu rozwiązania SwatchPAY! w Polsce, kolejni konsumenci będą mogli przekonać się o zaletach płatności urządzeniami ubieralnymi” – mówi Aleksander Naganowski, Dyrektor ds. Rozwoju produktów cyfrowych w polskim oddziale Mastercard Europe.

Do wachlarza oferowanych w naszym banku usług włączamy SwatchPAY! To odpowiedź na rosnącą wśród klientów popularność zbliżeniowych płatności zegarkiem, która w ostatnich miesiącach w związku z trwającą pandemią jeszcze przyspieszyła. Nie mamy wątpliwości, że bezgotówkowe formy rozliczeń zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjną gotówką, ale są też dużo wygodniejszą formą płacenia za produkty i usługi. Jesteśmy przekonani, że wśród klientów Alior Banku znajdą się zwolennicy tego rozwiązania” – mówi Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Daily Banking w Alior Banku.

Nowe technologie w bankowości to nie tylko coraz szybszy dostęp do środków finansowych, lecz przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Dlatego właśnie SwatchPay! jest kolejną formą płatności zbliżeniowych o którą rozszerzamy naszą ofertę, wzmacniając jednocześnie pozycję Getin Noble Banku wśród liderów
dostępności tego typu rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że również ona zostanie przyjęta z entuzjazmem przez wszystkich użytkowników ceniących szybkość i wygodę tej formy płatności” – mówi Wojciech Tomasik, Członek Zarządu Getin Noble Banku.


Kolekcja 15 modeli SwatchPAY! będzie dostępna od 10 grudnia w sklepach firmowych Swatch i online –
shop.swatch.pl


Partner SwatchPAY! :