Polecamy

4 mld zł na odnawialne źródła energii – mBank podwaja limit finansowania

Zainteresowanie inwestycjami OZE utrzymuje się na rekordowych poziomach. mBank aktywnie wspiera zwrot systemu energetycznego w „zieloną” stronę.

mBank postanowił zwiększyć limit kredytowy na finansowanie odnawialnych źródeł energii z 2 do 4 mld zł.
 
Adam Pers, wiceprezes mBanku

Adam Pers, wiceprezes mBanku

– Jesteśmy świadomi naszej roli w zmienianiu świata na lepsze. Decyzja o podwojeniu finansowania dla branży OZE to dla nas źródło podwójnej satysfakcji – nie tylko pomagamy firmom, ale też przyspieszamy zieloną transformację 

– mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku.

– Grupa mBanku od lat wspiera politykę ESG (E – środowisko, S – odpowiedzialność społeczna, G – ład korporacyjny), w tym klimatyczną, poprzez finansowanie projektów, które służą ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Byliśmy jednym z pierwszych banków kredytujących energetykę wiatrową. Obecnie coraz większą rolę w tym nowym miksie energetycznym odgrywa fotowoltaika. Przewidujemy, że w ciągu kilku lat wzrośnie też znaczenie morskiej energetyki wiatrowej 

– mówi Michał Popiołek, dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej w mBanku.

Michał Popiołek, dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej.

Michał Popiołek, dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej.

mBank konsekwentnie zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE. Już w 2018 roku zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100 proc. do 1 mld złotych, a w marcu 2020 r.  do rekordowych 2 mld złotych.
– Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie – mówi Adam Pers.