Polecamy

Santander Bank Polska w RESPECT Index

Santander Bank Polska znalazł się w prestiżowym zestawieniu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index, ogłoszonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Głównym założeniem projektu RESPECT Index jest promowanie najwyższych standardów odpowiedzialnego zarządzania wśród polskich przedsiębiorstw z głównego rynku GPW.

Santander Bank Polska już po raz 6 (dotychczas jako Bank Zachodni WBK) przeszedł pomyślnie weryfikację
i został zakwalifikowany do indeksu spółek odpowiedzialnych. Wszystkie podmioty wchodzące w skład indeksu muszą działać zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami oraz wyróżniają się swoim zaangażowaniem w obszarach czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych.

­– Wyróżnienie Santander Bank Polska w prestiżowym notowaniu RESPECT Index to potwierdzenie, że odpowiedzialna bankowość jest trwale wpisana w strategię banku i stanowi ważną, integralną część naszej codziennej działalności.  Wierzymy, że wzajemne zaufanie oraz szacunek to podstawa budowania efektywnego i odpowiedzialnego biznesu. Zadowolenie i satysfakcja klientów z usług i produktów, które oferujemy  zapewniają stabilny zysk, co z kolei wzmacnia wiarygodność banku wśród akcjonariuszy. Jednocześnie umożliwia on dalsze inwestowanie, zarówno w rozwój produktów, usług, nowych technologii, jak i kapitału ludzkiego czy ochronę środowiska naturalnego. W efekcie, jako instytucja finansowa efektywnie wspieramy budowę innowacyjnej gospodarki – mówi Michał Gajewski, Prezes Zarządu Santander Bank Polska S.A.

Aktualna koncepcja projektu RESPECT Index jest kontynuacją działań Giełdy Papierów Wartościowych
w Warszawie, podjętych w 2009 roku, których efektem było stworzenie pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu spółek odpowiedzialnych. Skład RESPECT Index jest aktualizowany co roku na podstawie badania adresowanego do polskich spółek notowanych na Głównym Rynku GPW. Dodatkowe informacje dostępne są na: http://respectindex.pl