Polecamy

Bank Pekao ze statuetką Friendly Workplace 2020

Bank Pekao otrzymał nagrodę specjalną w trzeciej edycji programu Friendly Workplace, udowadniając, że jest jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców na rynku finansowym. Co roku w programie nagradzane są firmy, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników.


Friendly Workplace to wyróżnienie przyznawane przez redakcję portalu MarkaPracodawcy.pl. Jury weryfikuje firmy i wybiera te, które szczególnie się odznaczają i zasługują na nagrodę specjalną. W wyniku głosowania redakcji, Bank Pekao uzyskał 24 punkty na 25 możliwych do zdobycia, plasując się wśród najlepszych pracodawców w Polsce. Jury szczególnie wysoko oceniło obszar relacji z pracownikami, kulturę organizacyjną banku oraz programy prozdrowotne dla osób zatrudnionych.


– Jesteśmy bankiem z bogatą historią i długą tradycją, a jednocześnie nowoczesną instytucją finansową. To sprawia, że charakteryzuje nas dojrzałe podejście w sferze polityki personalnej i umiejętność budowania wieloletnich więzi z pracownikami, ale również potrafimy podążać z duchem czasu i dostosowywać swoje działania do potrzeb różnych grup pracowników. Stawiamy na rozwój kompetencji pracowników, ale i mocno wspieramy work-life balance czy działalność wolontariacką – podkreśla Bartłomiej Górniak, dyrektor Departamentu Strategii HR w Banku Pekao S.A.


– Wiemy jak tworzyć przyjazne i bezpieczne środowisko pracy. Zależy nam, aby było ono zdrowe, dlatego realizujemy szereg inicjatyw na rzecz profilaktyki zdrowotnej, co również ma odzwierciedlenie teraz w naszych działaniach na rzecz ochrony zdrowia pracowników w czasie pandemii. Cieszymy się, że zostało to zauważone – dodaje Bartosz Żukowski, dyrektor Biura Projektów HR i Modelowania Organizacji w Banku Pekao S.A.


W programie Friendly Workplace co roku nagradzane są przedsiębiorstwa, które szanują i wspierają model równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym, tworzą zdrowe i przyjazne środowisko pracy, stawiają na otwarte i partnerskie relacje z pracownikami, a także inwestują w rozwój ich kompetencji zawodowych oraz zainteresowań. Teraz odbyła się już trzecia edycja programu.