Polecamy

Rekordowy rok Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego

·         Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zajęło pierwszą pozycję pod względem wartości obrotów na GPW w całym 2020 roku. Dzięki transakcjom na kwotę 51,57 mld złotych zdobyło 8,67 proc. udziału w handlu.

·         Pomimo pandemii 2020 rok był dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego rekordowym w historii.

Najwyższa miesięczna prowizja od obrotu giełdowego i dzienna prowizja na rynku wtórnym, największy wolumen miesięcznej sprzedaży obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa, historyczny pod każdym względem IPO Allegro, oraz najwyższe przychody ze sprzedaży produktów analitycznych. Rok 2020 w szeregu aspektów był rekordowym dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Zwieńczeniem sukcesów ostatnich 12 miesięcy było zajęcie pierwszego miejsca w zakresie rocznej wartości obrotów na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ponad 51,5 miliarda złotych. To wartość transakcji przeprowadzonych na GPW przez Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego w 2020 roku. Pozwoliło to na osiągniecie 8,67 proc. udziału w rynku i zwycięstwo z międzynarodową i polską konkurencją. Drugi w zestawieniu Merrill Lynch obrócił akcjami na kwotę prawie 45 mld zł, zdobywając 7,55 proc. rynku. Podium uzupełnił JP Morgan z wynikiem 42 mld zł i udziałem na poziomie 7,07 proc.

- Ubiegły rok za sprawą pandemii był wyjątkowy. W środowisku niskich stóp procentowych, znaczącej zmienności i bezprecedensowego debiutu Allegro obserwowaliśmy wzmożoną aktywność wszystkich grup inwestorów. Miało to kluczowy wpływ na biznes i pozycję rynkową Biura Maklerskiego. Sukces nie byłby jednak możliwy bez wieloletniej pracy naszego zespołu. Jej celem była budowa zdywersyfikowanego biznesu maklerskiego obejmującego ofertę dla klientów ze wszystkich segmentów. Wyniki wskazują, że udało nam się osiągnąć ten cel, ale wciąż mamy apetyt na więcej. Chcę także podkreślić, że przez cały okres pandemii dzięki wysokiemu zaangażowaniu zespołu prowadziliśmy działalność w nieprzerwany sposób i byliśmy zawsze dostępni dla klientów.

– zaznacza Grzegorz Zawada, dyrektor Pionu Inwestycji i Bankowości Prywatnej

W ostatnich miesiącach BM PKO Banku Polskiego umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Oprócz szerokiej oferty, umożliwiającej inwestowanie na globalnych rynkach, proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich, oraz w pełni zdalną możliwość zakładania i obsługi rachunku inwestycyjnego. Dodatkowo BM PKO BP uruchomiło we wrześniu Wirtualny POK zapewniający dostęp do pełnego zakresu usług przez telefon. W 2020 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego po raz kolejny otrzymało najważniejszą nagrodę GPW – Brokera Roku 2019, oraz po raz trzeci z rządu zwyciężyło w klasyfikacji ogólnej rankingu analityków giełdowych organizowanym przez „Parkiet”.

Więcej informacji na temat oferty Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie https://www.bm.pkobp.pl/.