Polecamy

Oferta specjalna ekokredytu dla wspólnot mieszkaniowych od ING

ING Bank Śląski ułatwia wspólnotom mieszkaniowym bycie eko. Bank zachęca do ekoinwestycji i proponuje wspólnotom mieszkaniowym ekokredyt bez prowizji.

Coraz częściej zwracamy uwagę na aspekty ekologiczne w naszym otoczeniu. Widać to również w coraz większym zainteresowaniu wspólnot mieszkaniowych finansowaniem ekologicznych rozwiązań. Wspieramy je w tym temacie i proponujemy ekokredyt bez prowizji i z atrakcyjną marżą. Dzięki takiemu finansowaniu wspólnota może zrealizować zarówno inwestycje termomodernizacyjne jak i zmienić otoczenie budynku na bardziej zielone i przyjazne - powiedział Wojciech Widenka, Dyrektor Tribe Przedsiębiorcy w ING Banku Śląskim.

ING Bank Śląski proponuje ekokredyt dla wspólnot mieszkaniowych w ofercie specjalnej bez prowizji i z atrakcyjną marżą na poziomie od 1,3%. Wysokość kredytu wynosi aż do 2 000 000 zł (do 1 200 000 zł bez wkładu własnego) a miesięczna rata do 90% wartości miesięcznej zaliczki na Fundusz Remontowy.

Ekokredyt dla wspólnot mieszkaniowych w ING można przeznaczyć na nowe inwestycje w budynkach wspólnoty mieszkaniowej albo ich otoczeniu. Przeznaczenie kredytu jest bardzo szerokie - od ocieplenia budynku przez energooszczędne oświetlenie aż po zielone podwórko.

Ekokredyt dla wspólnot mieszkaniowych może być przeznaczony między innymi na:

  • ocieplenie budynku,
  • wymianę okien, drzwi zewnętrznych, 
  • przebudowę systemów grzewczych, wentylacji i klimatyzacji,
  • instalację OZE w modernizowanych energetycznie budynkach,
  • montaż systemów monitorowania i zarządzania energią,
  • instalację systemów chłodzących, w tym również z OZ,
  • wymianę oświetlenia na energooszczędne,
  • rozwój terenów zielonych wokół nieruchomości (w tym tworzenie tzw. „zielonych podwórek”),
  • tworzenie lub modernizację infrastruktury dla osób niepełnosprawnych,
  • budowę lub modernizację obiektów dla dzieci.

Można również skonsolidować do 7 zobowiązań w ING i innych bankach.

Wspólnota może otrzymać decyzję kredytową nawet w ciągu 48 godzin od złożenia wymaganych dokumentów. Bank nie wymaga audytu energetycznego ani kosztorysu inwestycji. Nie wymaga również faktur do rozliczenia inwestycji i nie prowadzi kontroli kolejnych etapów prac. Kredyt wypłacany jest w jednej transzy na rachunek wspólnoty w ING, z którego również automatycznie pobierane są raty.

Więcej na: https://www.ing.pl/male-firmy/oferta-wspolnoty-mieszkaniowe/ekokredyt-dla-wspolnot-mieszkaniowych