Polecamy

Pekao jedynym bankiem z Polski w finale BAI Global Innovation Awards

Bank Pekao z ofertą PeoPay KIDS, dzięki której dziecko, przy wsparciu rodzica, może łatwo i bezpiecznie stawiać pierwsze kroki w świecie finansów, znalazł się jako jedyny bank z Polski wśród finalistów międzynarodowego konkursu BAI Global Innovation Awards. Rozwiązanie walczy o główną nagrodę w kategorii Innowacje w Produktach i Usługach Konsumenckich. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w połowie lutego.

Pakiet PeoPay KIDS został stworzony z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 13 lat. Jego celem jest praktyczne wprowadzenie najmłodszych w świat finansów i nauczenie ich pod okiem rodziców zarządzania pieniędzmi, oszczędzania, korzystania z bankowości mobilnej oraz karty płatniczej. To dzięki temu pakietowi Bank Pekao S.A. jako jedyny bank z Polski, znalazł się w finale konkursu BAI Global Innovation Awards.


Bardzo cieszy nas fakt, że międzynarodowe jury doceniło PeoPay KIDS. To jedno z pierwszych takich rozwiązań nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest wyjątkowe przede wszystkim ze względu na grupę docelową, którą są dzieci. Pakiet PeoPay KIDS to kompletne rozwiązanie składające się z kont, pierwszej karty płatniczej, wirtualnych skarbonek i aplikacji dla dziecka oraz Panelu rodzica, w którym sprawuje on dyskretną kontrolę nad finansami dziecka. Dzięki temu, wprowadzenie dzieci w świat finansów i edukacja w zakresie oszczędzania są jeszcze łatwiejsze – powiedział Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao S.A.


Aplikacja PeoPay KIDS, którą wprowadziliśmy w czerwcu 2020 roku, to rozwiązanie, które powstało przy użyciu nowoczesnych technik projektowania innowacji. To efekt pracy wielu jednostek w banku i wsparcia naszego Laboratorium Innowacji. Jesteśmy dumni z tego, że nie stworzyliśmy jej sami, ale wspólnie z docelowymi użytkownikami: dziećmi i rodzicami. Aplikacja odniosła sukces – zdążyło ją już pobrać ponad 40 tys. użytkowników – dodał Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Konkurs BAI Global Innovation Awards wyróżnia innowacje w branży usług finansowych. Nagrody są przyznawane za nieszablonowe myślenie oraz nowatorskie koncepcje, rozwiązania i wdrożenia, które pozytywnie wpływają na doświadczenie klienta. Organizator konkursu, Bank Administration Institute (BAI), jest prestiżowym stowarzyszeniem, które zrzesza instytucje finansowe z całego świata. Od ponad 90 lat prowadzi i publikuje badania, będące źródłem wiedzy o bankowości, aktualnych wyzwaniach oraz trendach w sektorze finansowym.

Pełna lista finalistów dostępna jest na stronie: https://www.bai.org/globalinnovations/awards/2020-bai-global-innovation-awards-finalists/