Polecamy

Klienci Banku Pekao złożą wnioski Rodzina 500+ online w Pekao24, a teraz również w aplikacji PeoPay

Od 1 lutego klienci Banku Pekao mogą składać wnioski o wypłatę świadczenia Rodzina 500+ na kolejny okres. O świadczenie wychowawcze można ubiegać się – co szczególnie ważne w obecnym czasie – bez wychodzenia z domu, przez bankowość internetową Pekao24, a teraz także z pomocą aplikacji mobilnej PeoPay. To rozwiązanie jest nie tylko szybkie i wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne.


Świadczenie Rodzina 500+ to rządowy program wsparcie dla rodzin z dziećmi. Przysługuje na dziecko do 18 roku życia. Wnioski w programie Rodzina 500+ można składać od 1 lutego 2021 roku na nowy okres świadczenia od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. W tym roku przez pierwsze dwa miesiące, a więc do końca marca, wnioski można składać tylko online. W Banku Pekao można zrobić to szybko i samodzielnie na dwa sposoby - w bankowości internetowej lub mobilnej, w zakładce e-urząd.


Możliwość złożenia wniosku przez aplikację mobilną, a nie tylko bankowość internetową, to kolejne ułatwienie dla naszych klientów i inicjatywa w ramach transformacji cyfrowej banku. To rozwiązanie jest w pełni bezpiecznie, a także wygodne i dostosowane do potrzeb klientów. Wniosek jest bardzo intuicyjny, jego część wypełnia się automatycznie np. dane osobowe i kontaktowe wnioskodawcy oraz numer rachunku z bankowości internetowej. Wystarczy podać adres wnioskodawcy i dane dzieci – tłumaczy Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności.


Finanse są ważnym obszarem naszego życia, a umiejętność radzenia sobie z nimi to jedna z kluczowych życiowych kompetencji. Dzieci i młodzież rozwijają swoje umiejętności nie tylko poprzez naukę w szkole, rozmowy z rodzicami i obserwowanie ich zachowań, ale także poprzez osobiste doświadczenia. W Banku Pekao mamy ofertę dla dzieci w każdym wieku, a nasze produkty rosną razem z nimi – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao S.A. – Pakiet PeoPay KIDS, dzięki któremu dziecko może odkładać środki w wirtualnych skarbonkach, realizować przelewy i posiadać własną kartę płatniczą, nie tylko uczy samodzielnego bankowania, ale jest też idealnym wstępem do rozmowy o finansach. A to wszystko pod dyskretnym nadzorem rodziców – dodaje przedstawiciel banku.


Bank Pekao może pochwalić się szeroką ofertą dla dzieci. Pierwsze konto dla dziecka – Konto Oszczędnościowe Mój Skarb – można założyć maluchowi już nawet w dniu jego narodzin. Dla nieco starszych dzieci, w wieku od 6-12 lat, przeznaczony jest Pakiet PeoPay KIDS, w którym dzieci razem z wirtualnymi trenerami w aplikacji mobilnej (liskiem, żuberkiem i złotówką) odkrywają świat finansów i zaczynają same oszczędzać na swoje wymarzone cele. Na pakiet składa się też konto indywidualne, oszczędnościowe oraz pierwsza, wymarzona karta debetowa. Nastolatkowie od 13 roku życia bankują już prawie jak dorośli, korzystając z uroków bezwarunkowo bezpłatnego konta, karty i wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce do 26 roku życia.


Widzimy, że coraz chętniej rodzice decydują się na założenie dziecku rachunku, żeby rozpocząć edukację finansową - w ubiegłym roku otworzyliśmy ponad 61 tysięcy rachunków dla dzieci do 13 roku życia – podkreśla Remigiusz Hołdys.


Przy okazji składania wniosków o 500+, klienci Banku Pekao mogą skorzystać z przygotowanych dla nich promocji. Za założenie konta dziecku z Pakietem PeoPay KIDS, dziecko dostanie 50 zł kieszonkowego na start. Co więcej, będzie mogło zacząć naukę oszczędzania z wysokim oprocentowaniem 2% w skali roku na koncie oszczędnościowym Mój Skarb (do kwoty 3 tys. zł, na 92 dni). Dla nastolatków za założenia konta osobistego i oszczędnościowego, Bank Pekao również ma powitalną promocję – 50 zł na konto, jeśli otworzą rachunek z polecenia swojego rodzica. Promocja dotyczy dzieci w wieku od 13 do 17 lat i obowiązuje w oddziale. Obie promocje są ważne do 31 marca 2021 r.


Rodziny, będące klientami Banku Pekao, mogą korzystać też ze zniżek u wybranych partnerów Programu Galeria Rabatów. Zniżki dotyczą oferty szkół językowych (np. do 45% rabatu od Multikurs.pl), książek (swiatksiazki.pl rabat do 25%), odzieży i obuwia (endo.pl i eastend.pl rabat do 10%).


Więcej informacji na temat świadczenia Rodzina 500+ znajduje się na stronie internetowej: www.pekao.com.pl/dla-rodziny


Szczegóły dotyczące oferty dla dzieci dostępne są na stronie: https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/codzienne-bankowanie.html


Szczegóły dotyczące rabatów dostępne są na stronie: www.rabatypekao.pl/OfertaDlaRodzin