Polecamy

Więcej możliwości w ramach otwartej bankowości w aplikacji PeoPay

Bank Pekao rozszerza funkcje z zakresu otwartej bankowości w swojej aplikacji mobilnej. Posiadacze rachunków w różnych bankach będą mogli już dziś w aplikacji PeoPay nie tylko podejrzeć ich saldo, ale teraz także zlecić wykonanie przelewu. Usługa będzie dostępna zarówno dla operacji krajowych, jak i zagranicznych.

Na początku grudnia 2020 roku Bank Pekao S.A. udostępnił klientom w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay podgląd rachunków w innych bankach. W serwisie transakcyjnym została również wdrożona możliwość wykonywania przelewów, krajowych oraz zagranicznych. Już dziś ta funkcja zostanie udostępniona również w najnowszej wersji aplikacji PeoPay.

Aby korzystać z otwartej bankowości w Pekao wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay i dodać rachunek z innego banku. Po akceptacji regulaminu i wyrażeniu odpowiednich zgód nastąpi przekierowanie na stronę wybranego banku, w celu potwierdzenia dostępu do rachunków. Od tej pory można wykonać przelew z innego banku niż Pekao. Użytkownicy zrealizują przelewy z PKO BP, Inteligo, Santander Banku, BNP Paribas, ING, Alior Banku, Millennium oraz niedługo także z mBanku.

Jak na razie Pekao jest jedynym polskim bankiem, który w ramach otwartej bankowości pozwala swoim klientom na wykonywanie przelewów zagranicznych (SEPA, SWIFT). Do tej pory ta możliwość została uruchomiona dla rachunków w PKO BP, Inteligo, ING, Santander, BNP Paribas, Alior Banku i Millennium. Dzięki wprowadzeniu usługi do aplikacji klienci Pekao mogą wykonać przelew na każde konto bankowe, w każdym banku na świecie, z dowolnego miejsca na Ziemi.

Otwarta bankowość została wprowadzona unijną dyrektywą PSD2, której celem jest stworzenie jednolitego i bezpiecznego rynku usług płatniczych. Rozporządzenie wprowadza również zmiany w zakresie bezpieczeństwa korzystania z usług bankowych, w szczególności logowania do bankowości elektronicznej, autoryzowania transakcji i korzystania z kart płatniczych. Z usług dostępnych w ramach otwartej bankowości można korzystać całkowicie bezpłatnie, a jej uruchomienie zawsze wymaga zgody klienta. Aby móc oferować usługę, podmioty, które uczestniczą w bankowości otwartej muszą uzyskać zgodę od organu nadzorczego – Komisji Nadzoru Finansowego lub jej odpowiedników w innych państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Najnowsza wersja aplikacji PeoPay jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play i App Store.