Polecamy

mBank - mBank przeznaczył ponad 700 mln zł na OZE - rusza kampania informacyjna

W pierwszej połowie 2022 roku mBank przeznaczył na finansowanie budowy nowych farm fotowoltaicznych i wiatrowych ponad 700 mln zł - informuje mBank w kampanii marketingowej. 

Budowa elektrowni współfinansowanych przez bank pozwoli oszczędzić emisję 268 tysięcy ton dwutlenku węgla, to tyle ile produkuje 50 tys. polskich domów opalanych węglem.
Łącznie współfinansowane w pierwszym półroczu przez mBank farmy fotowoltaiczne i wiatrowe będą miały moc ponad 250 megawatów. Tyle potrzeba, żeby zielony prąd popłynął w domach 480 tysięcy klientów. To więcej niż ludność Gdańska.
mBank pozostaje liderem finansowania OZE w Polsce. W segmencie dużych inwestycji, takich jak farmy fotowoltaiczne czy wiatrowe, sfinansował on dotychczas ponad 2000 MW mocy.
Oprócz finansowania dużych projektów OZE zarówno w ramach systemu aukcyjnego jak i poza nim, mBank ma ofertę finansowania mniejszych projektów OZE (przede wszystkim dla autoproducentów i farm fotowoltaicznych) o mocy znamionowej do 5 MW. Z kolei firmy MŚP mogą też skorzystać z oferty leasingowej mBanku.
750x200.png

Kampania internetowa, uwzględniająca działania reklamowe i contentowe, skierowana jest do MSP i przedsiębiorstw. Za kreacje odpowiada agencja Grey, za zakup mediów – dom mediowy Carat. 

Źródło: mBank