Polecamy

Pakiet podróżnika w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski przygotował „Pakiet podróżnika” z myślą o klientach podróżujących za granicę w okresie ferii zimowych. Oferta obejmuje kartę wielowalutową Visa zbliżeniowa, kantor wymiany walut oraz ubezpieczenie turystyczne.

- Chcemy ułatwiać naszym klientom codzienne zakupy i podróże. Karta wielowalutowa, w połączeniu z aplikacją Moje ING i kantorem wymiany walut daje klientom swobodę korzystania ze środków w różnych walutach, w zależności od potrzeby, niezależnie od miejsca na świecie, w którym się znajdują. Dużym udogodnieniem jest także możliwość korzystania z funkcji wielowalutowej podczas płacenia smartfonem – dzięki rozwiązaniom Apple Pay i Google Pay - powiedziała Barbara Borgieł-CuryDyrektor Centrum Agile, odpowiedzialna za Bankowość Codzienną w ING Banku Śląskim.

Funkcja wielowalutowa karty Visa zbliżeniowa pozwala płacić w walucie obcej, bezpośrednio z konta walutowego podłączonego do karty. Dzięki temu nie jest potrzebna dodatkowa karta – klient płaci tą, którą już ma w portfelu. Wystarczy jednorazowe podłączenie kont w EUR, USD lub GBP do karty w systemie Moje ING. Od tego momentu podczas płacenia w euro, funtach brytyjskich czy dolarach amerykańskich pieniądze zostaną pobrane z odpowiedniego konta walutowego, pod warunkiem posiadania odpowiedniej ilości środków na tym koncie. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć prowizji za przewalutowanie płatności kartą. Klienci mają możliwość otwarcia kont walutowych i podłączenia ich do karty w każdej chwili, w tym na smartfonie, nawet będąc już za granicą.

Funkcja wielowalutowa karty jest dostępna również podczas płacenia telefonem. Wystarczy w aplikacji Moje ING mobile przejść do szczegółów karty Visa zbliżeniowa, a następnie aktywować w zależności od systemu operacyjnego: dla Androida - Płatności kartą w telefonie albo Google Pay, a dla iOS - płatności Apple Pay.

Jednocześnie kantor wymiany walut dostępny w systemie Moje ING pozwala wygodnie i bezpiecznie wymienić złote, euro, dolary lub funty, zasilając w ten sposób konto walutowe podłączone do karty wielowalutowej. Wymianę walut, nawet drobnych kwot – od równowartości 5 euro - można zlecić o dowolnej porze dnia, a wymiana następuje po zaakceptowanym przez klienta kursie, niezależnie od terminu zaksięgowania transakcji. Wymianę walut można zrealizować na każdym urządzeniu.

Dodatkowo, klienci mają możliwość skorzystania z pakietu wypłat gotówki za granicą, w którym za jednorazową opłatą w wysokości 15 zł mogą przez 30 dni wypłacać gotówkę w walucie obcej z bankomatów na całym świecie bez dodatkowych prowizji. To rozwiązanie sprawdzi się dla osób, które wyjeżdżają do miejsc, gdzie karty nie są szeroko akceptowane. Pakiet wypłat gotówki można aktywować w systemie Moje ING na każdym urządzeniu, również za granicą. Klienci mogą wybrać pakiet jednorazowy lub odnawiany automatycznie co 30 dni i wypłacać bez prowizji od razu po aktywacji pakietu.

W pakiecie podróżnika dostępna jest również oferta ubezpieczenia turystycznego Aviva, ze zniżką 15% dla klientów ING Banku Śląskiego.

 

Więcej informacji o pakiecie podróżnika jest dostępnych na stronie https://www.ing.pl/lp/mojeing-karta.