Polecamy

„Poznaj swoje moce”: Bank BNP Paribas pomaga wprowadzić warsztaty do podstawówek w całej Polsce

W wtorek, 11 kwietnia, w szkołach w całej Polsce rusza kolejna edycja warsztatów Fundacji Kosmos dla Dziewczynek „Poznaj swoje moce”. Dzięki wsparciu Banku BNP Paribas będą mogły teraz być bezpłatnie realizowane przez nauczycielki i nauczycieli w każdej szkole podstawowej w Polsce.     

Nasze umiejętności możemy rozwijać lepiej, jeżeli znamy swoje mocne strony. Skupienie się na swoich naturalnych talentach jest 7 razy wydajniejsze niż nadrabianie niedostatków, a im wcześniej człowiek odkryje swoje zdolności, tym łatwiej jest je w pełni rozwinąć. Dlatego Bank BNP Paribas zdecydował się kontynuować swoje wcześniejsze partnerstwo z Fundacją Kosmos dla Dziewczynek na jeszcze szerszą skalę. Od wtorku, 11 kwietnia warsztaty fundacji przy wsparciu banku powracają – ale tym razem nie do wybranych oddziałów czy świata online, ale do szkół w całej Polsce!

— W polskich dzieciach drzemie ogromny potencjał, co widzieliśmy przy okazji naszych pierwszych projektów z Fundacją Kosmos dla Dziewczynek. Czasem wymaga on jednak odkrycia. Zdecydowaliśmy się więc rozszerzyć nasze zaangażowanie we współpracę z fundacją, zgodnie z naszą filozofią wywierania pozytywnego wpływu na otoczenie, zapisaną w strategii GObeyond 2022-2025. Mamy nadzieję, że to będzie nasza kolejna cegiełka umożliwiająca dzieciom w Polsce przekraczanie barier stojących na przeszkodzie pełnej realizacji ich potencjału— mówi Justyna Pietrewicz-Dąbrowska, menadżerka ds. komunikacji marketingowej w Banku BNP Paribas.

Warsztaty opierają się na autorskim teście „Poznaj swoje moce” Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, który powstał z inspiracji testem talentów Instytutu Gallupa i pomaga w odkrywaniu naturalnych talentów dzieci oraz obszarów, w których te talenty można wykorzystać. Nad dopasowaniem treści i konstrukcji testu do możliwości percepcji dzieci w wieku 7-12 lat czuwała doświadczona pedagog i psycholog dr Agnieszka Wojnarowska. Powstały dwie wersje warsztatów: dla dzieci z klas 1-3 oraz klas 4-6.

Pierwsze warsztaty w ramach współpracy obu instytucji odbyły się w kilkunastu oddziałach Banku BNP Paribas w 2019 r. Zebrały tak entuzjastyczne opinie od dzieci i ich rodziców, że bank zdecydował się zorganizować razem z fundacją dwa webinaria „Poznaj swoje moce rodzinnie”, które zgromadziły przez ekranami komputerów cztery tysiące uczestników.

Znaczeniu edukacji i rozwijaniu potencjału dzieci od jak najmłodszych lat poświęcony był również odcinek podcastu BNP Paribas Talks z marca tego roku. Anna Sańczuk rozmawiała w nim m.in. z działaczką Fundacji Kosmos dla Dziewczynek Magdą Trubalską, o doświadczeniach i wnioskach płynących z projektów Fundacji. Odcinka można wysłuchać pod tym linkiem.

Start projektu planowany jest na 11 kwietnia. Wystarczy zarejestrować się poprzez stronę https://www.kosmosdladziewczynek.pl/poznaj-swoje-moce, aby pobrać dla swojej klasy komplet materiałów, który obejmuje m.in: Autorski test Poznaj swoje moce, 12 kart mocy, scenariusze zajęć dla młodszych i starszych klas, karty rozwijania swoich mocy dla dzieci, planer rozwijania mocy, inspiracje dla Nauczycielek i Nauczycieli, jak rozwijać moce swoich uczniów i uczennic oraz film opisujący poszczególne moce.

Źródło: BNP Paribas