Polecamy

Użytkownicy Mojego ING mogą kupić bilet parkingowy poprzez Android Auto

ING jako pierwszy bank udostępnił klientom usługę zakupu biletu parkingowego przez Android Auto w aplikacji Moje ING. Wystarczy, że użytkownik, który ma telefon z systemem operacyjnym Android, połączy go z wyświetlaczem samochodu. Dzięki tej funkcji będzie mógł zapłacić za postój na parkingu prosto ze swojego konta.

Po połączeniu, na ekranie samochodu pojawi się ikona Moje ING – po kliknięciu w nią, użytkownik zobaczy strefy, w pobliżu których się znajduje i dla których może kupić bilet. Zakup biletu poprzez Android Auto wygląda analogicznie jak zakup w aplikacji mobilnej. Użytkownik wybiera strefę parkowania, rodzaj parkowania, nr rejestracji oraz rachunek, z którego zapłaci. Po rozpoczęciu parkowania, użytkownik może zostać poproszony o autoryzację.

Zakup biletu poprzez Android Auto jest możliwy, jeżeli klient ma wyrażoną zgodę na geolokalizację oraz ma dodany numer rejestracji samochodu.

Płatności za bilety parkingowe w bankowości mobilnej Moje ING oferowane są we współpracy z operatorem aplikacji moBiLET. Lista miast objętych usługą zakupu biletów jest na stronie www.mobilet.pl/?page_id=10

W kolejnych miesiącach Bank planuje udostępnić możliwość zakupu biletu parkingowego poprzez Apple Car Play.

Źródło: ING Bank Śląski