Polecamy

PKO BP - 7% na lokacie progresywnej dla firm

  • PKO Bank Polski wprowadza zmiany w ofercie lokat dla firm.

  • Maksymalne oprocentowanie lokaty progresywnej na nowe środki wynosi teraz 7%.

  • Przedsiębiorca może założyć dowolną liczbę takich lokat, bez górnego ograniczenia kwoty.

PKO Bank Polski podwyższa oprocentowanie lokaty progresywnej dla Firm i Przedsiębiorstw. Maksymalnie wyniesie ono teraz 7% w skali roku w przypadku zamknięcia lokaty w 9, 10, 11 lub 12 miesiącu jej trwania. Oznacza to, że im dłużej firma utrzyma lokatę, tym wyższe oprocentowanie otrzyma. Klienci firmowi mogą otworzyć w serwisie iPKO lokatę progresywną na nowe środki. Przedsiębiorca może założyć dowolną liczbę takich lokat, bez górnego ograniczenia kwoty. To kolejne zmiany w ofercie depozytowej banku – zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych - w ostatnich tygodniach.

– Reagujemy na zmieniające się warunki rynkowe i podwyższamy oprocentowanie lokat dla firm i przedsiębiorstw. Chcemy, aby nasza oferta była atrakcyjna i wspierała polskich przedsiębiorców w zarządzaniu ich finansami poprzez bezpieczne lokowanie kapitału – mówi Maciej Brzozowski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, nadzorujący Obszar Analiz, Bankowości Firm i Przedsiębiorstw oraz Klienta Zamożnego.

W przypadku wypłaty pieniędzy z lokaty w kolejnych miesiącach od jej otwarcia, klient otrzyma odsetki naliczone za każdy dzień do czasu wypłaty, według stawki określonej dla miesiąca zamknięcia lokaty:
1-4 miesiąc - 2% w skali roku,
5-8 miesiąc - 4% w skali roku,
9-12 miesiąc - 7% w skali roku.

Teraz klient firmowy może mieć dowolną liczbę lokat tego typu w danym momencie. Lokatę można otworzyć w serwisie iPKO. Bank nie określa także maksymalnej kwoty lokaty.

W ostatnim czasie PKO Bank Polski podwyższył także oprocentowanie lokat standardowych dostępnych dla firm i przedsiębiorstw w serwisach iPKO i iPKO biznes. Różne terminy lokat – od jednego miesiąca do roku - umożliwiają dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta firmowego i pozwalają bezpiecznie zagospodarować nadwyżki finansowe. Oprocentowanie lokaty na 1 miesiąc (1M) wynosi teraz 0,75%, lokaty trzymiesięcznej (3M) – 1,5%, lokaty półrocznej (6M) – 2%, a rocznej (12M) – 2,5%.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://www.pkobp.pl/firmy/lokaty-inwestycje/
Źródło: PKO BP