Polecamy

Alior Bank najbardziej innowacyjnym bankiem w Polsce

Alior Bank został laureatem konkursu Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii Najbardziej Innowacyjny Bank. Ponadto, spółka została nominowany do Nagrody Specjalnej Solidarni z Ukrainą. Konkurs jest częścią branżowego spotkania Banking & Insurance Forum. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń oraz nagrodzenie instytucji i osób, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój sektora bankowego i ubezpieczeniowego.

Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów branży finansowej w Polsce. Celem kapituły konkursowej jest wyłonienie podmiotów, które znacząco wpłynęły na rozwój tego sektora w kraju. Nagradzane są instytucje, które wykazały się największą efektywnością w działaniu i najciekawszymi wdrożeniami. Wyróżnienia przyznawane są w dwunastu kategoriach.

Alior Bank zdobył tytuł laureata w kategorii Najbardziej Innowacyjny Bank. Kapituła konkursu doceniła przede wszystkim wdrożenie unikalnej usługi Alior Pay. Rozwiązanie wyróżnia się na rynku możliwością odraczania, a następnie rozkładania na raty płatności – w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przelewów z rachunku w Alior Banku.

Opracowując Alior Pay od początku byłem przekonany, że będzie to produkt, który zostanie dobrze przyjęty przez konsumentów. Natomiast nagroda otrzymana w czasie Banking Forum – spotkania ekspertów świata finansów i ubezpieczeń – ma dla nas szczególne znaczenie. Oznacza bowiem, że sektor bankowy wysoko ocenił innowacyjność usługi Alior Pay. Dziękuję Kapitule Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń za taką decyzję. Alior Bank ma ambicje bycia cyfrowym liderem dostarczającym nowoczesne rozwiązania. Mogę więc zadeklarować, że nie jest to nasze ostatnie słowo. Wkrótce będziemy informować o kolejnych innowacyjnych usługach, które ułatwią życie naszym klientom oraz przyczynią się do wzrostu wartości Alior Banku dla naszych akcjonariuszy – mówi Grzegorz Olszewski, prezes zarządu Alior Banku, który odebrał nagrodę.Ponadto, Alior Bank - jako jedna z dwóch instytucji - został nominowany do Nagrody Specjalnej Solidarni z Ukrainą.

Gala konkursu, tradycyjnie, odbyła się podczas branżowej konferencji Banking & Insurance Forum. To cykliczne wydarzenie, w którym udział biorą przedstawiciele sektora bankowego, ubezpieczeniowego, dostawcy rozwiązań dla wspomnianych branż oraz kluczowi ustawodawcy. Kongres już od ponad dwudziestu lat stanowi przestrzeń do analizy sytuacji rynkowej, wymiany poglądów czy nawiązania relacji z nowymi partnerami.