Polecamy

Atrakcyjne lokaty walutowe w euro i dolarach w Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. uatrakcyjnił swoją ofertę dla posiadających wolne środki w dolarach oraz euro. Proponuje dla nowych i obecnych klientów wyjątkowe produkty depozytowe i inwestycyjne. Klienci szukający korzystniejszego oprocentowania dla swoich oszczędności, mogą założyć lokatę na nowe środki w dolarach amerykańskich i zyskać nawet do 3 proc. w ciągu 6 miesięcy lub 2,5 proc. w okresie 3 miesięcy. Korzystne warunki mogą również uzyskać lokujący nowe środki w euro.

Oferta banków dla klientów posiadających oszczędności w złotówkach jest bardzo szeroka. Lokaty, konta oszczędnościowe czy produkty inwestycyjne w polskiej walucie dominują na bankowych witrynach. Natomiast Bank Pekao nie zapomina również o osobach, które posiadają wolne środki w dolarach lub euro. Z myślą o nich przygotował bardzo atrakcyjną ofertę lokat.

Klienci, którzy chcą ulokować w Pekao nowe środki w dolarach, mogą otrzymać na walutowej lokacie 3 proc. w czasie 6 miesięcy lub 2,5 proc. w okresie 3 miesięcy dla kwoty do 100 tys. dol. Jako nowe środki bank traktuje te, które zwiększają saldo środków w dolarach danego klienta w relacji do pieniędzy posiadanych przez niego w tej walucie w Pekao na dzień 28.02.2023 r. Oferta obowiązuje do 30 czerwca br. i jest dostępna w placówkach Banku Pekao.

Dla klientów, którzy mają do zadysponowania wyższe kwoty w dolarach lub są zainteresowani lokowaniem nowych środków w euro, bank przygotował dedykowaną ofertę lokat negocjowanych, dostępną u doradców. Ta forma oszczędzania pozwala na uzyskanie pewnego, z góry określonego zysku na koniec okresu lokaty, przy czym daje możliwość wycofania środków w dowolnym momencie - jeśli klient zdecyduje się zamknąć lokatę, przed terminem otrzyma wpłacony kapitał bez odsetek.

- Oferta banków dla klientów posiadających oszczędności w złotych jest bardzo szeroka, natomiast widzimy przestrzeń na rynku dla uatrakcyjnienia oferty dla posiadaczy walut obcych. Depozyty walutowe stanowią blisko 13 proc. wszystkich środków ulokowanych w polskich bankach, co stanowi dosyć duży obszar rynku. Stąd rozwijamy również naszą ofertę dla klientów w tym zakresie powiedział Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych, Bank Pekao S.A.

Obok tradycyjnych produktów depozytowych, Bank Pekao ma również stałą ofertę produktów inwestycyjnych w euro i dolarach. Mowa tutaj przede wszystkim o funduszach inwestycyjnych Pekao TFI. Bank posiada w stałej ofercie 4 fundusze o zróżnicowanej strategii inwestycyjnej dostępne w dolarach oraz 2 fundusze dostępne w euro. Szczegółowe informacje o ofercie udzielają pracownicy oddziałów banku.

Źródło: Pekao