Polecamy

Poradnik kredytowy Banku Pekao S.A., czyli wszystko co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym

Bank Pekao S.A. udostępnił  na swoim portalu internetowym Poradnik Kredytowy. Każdy zainteresowany może w nim znaleźć wyczerpujące informacje na temat kredytów hipotecznych. To kompendium wiedzy jest skierowane do osób, które posiadają już kredyt hipoteczny lub które planują zawarcie umowy kredytu hipotecznego.

Poradnik ma pomóc lepiej zrozumieć czym są produkty kredytowe i jak działają. W obszernej sekcji na portalu banku zamieszczone są napisane prostym językiem informacje z czego składa się rata kredytu, jak można się przygotować do zaciągnięcia nowego kredytu, jak zoptymalizować spłaty np. poprzez nadpłaty i wiele innych odpowiedzi na nurtujące kredytobiorców pytania.

Szczegółowo opisany jest proces jak wziąć kredyt, jakie są zasady jego spłaty, jakich dokumentów potrzebuje klient banku, na jaki kredyt będzie go stać, a więc jak obliczyć własną zdolność kredytową itp. Poradnik Kredytowy Banku Pekao S.A. jest dostępny pod adresem https://www.pekao.com.pl/poradnik-kredytowy.html.

Niezależne analizy pokazują, że kredytobiorcy potrzebują tego rodzaju wiarygodnych źródeł by poszerzać swoją wiedzę, dlatego też Poradnik Kredytowy Banku Pekao S.A. jest odpowiedzią na tego rodzaju zapotrzebowanie.

W niedalekiej przyszłości bank poszerzy tę sekcję edukacyjną o kolejne produkty kredytowe. Również od ponad dwóch lat z powodzeniem funkcjonuje w Banku Pekao S.A. „Strefa Seniora”. Powstała na fali pandemii i utrudnionego wówczas dostępu do oddziałów banku, zachęca seniorów do aktywnego korzystania z internetu, w tym również do bankowania online.

Źródło: Pekao