Polecamy

Złoty Bankier dla Banku Pekao za najlepsze konto osobiste

Konto Przekorzystne zostało nagrodzone przez jury Złotego Bankiera i uznane za najlepsze konto osobiste dostępne na rynku. W ocenie ekspertów produkt Banku Pekao najlepiej odpowiada potrzebom różnych grup klientów od tych korzystających z tradycyjnych usług, po otwartych na innowacje i rozwiązania mobilne.

Złoty Bankier to największe wyróżnienie na polskim rynku bankowym. Jury wyłoniło najlepsze konto osobiste na podstawie badania oferty rynkowej, które zostało przeprowadzone trzykrotnie na początku tego roku (styczeń, luty, marzec). Każda fala badania uwzględniała odmienne profile klienta, dzięki czemu eksperci mogli ocenić czy banki dostosowują swoje produkty do zmieniających się potrzeb i stylu życia. Oceniano zarówno konkurencyjność oferty, jak i szeroką funkcjonalność i korzyści jakie zyskują klienci w trwających promocjach. W bieżącym roku w kategorii Konto Osobiste zwyciężył rachunek Pekao. „Wszystko mające” – w ten sposób dziennikarze prowadzący badanie scharakteryzowali zwycięskie konto, podkreślając zarówno szeroką paletę usług mobilnych, jak i wysoką dostępność stacjonarną.

Wprowadzenie Konta Przekorzystnego do naszej oferty było poprzedzone wielomiesięcznymi analizami rynku i badaniami potrzeb klientów, aby jak najlepiej dostosować ofertę do ich oczekiwań i zmieniających się trendów. Tym samym Konto Przekorzystne jest naszą flagową propozycją skierowaną do klientów w każdym wieku. Niedługo po jego wprowadzeniu świętowaliśmy otwarcie milionowego konta, co pokazuje jak wiele osób docenia nasz rachunek i jakość usług. Dziś, kiedy zostaliśmy również docenieni przez kapitułę Złotego Bankiera możemy mówić o dużym sukcesie – podkreśla Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Konto Przekorzystne w wariancie dla młodych jest bezwarunkowo zwolnione z opłat za prowadzenie rachunku, kartę i wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Konto rośnie razem z klientami. Przekraczając 26 lat klienci korzystają z tego samego Konta Przekorzystnego bez konieczności dopełniania jakichkolwiek formalności, zachowując ten sam numer rachunku. Konto  można nadal mieć bezpłatnie przy spełnieniu bardzo prostych warunków aktywności. Wystarczy co miesiąc zapewnić wpływ min. 500 zł na konto i wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą do konta lub aplikacją mobilną PeoPay. Do tego zapewnione są bezpłatne wpłaty i wypłaty przy użyciu bankomatów Pekao oraz dwie wypłaty z obcych bankomatów w Polsce co miesiąc, a także darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą. Konto Przekorzystne współgra z rewolucyjną wielowalutową kartą, która gwarantuje niskie koszty przewalutowania, ponieważ bank nie pobiera dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem transakcji za granicą.

Warto podkreślić, że konto można założyć całkowicie zdalnie, dzięki aplikacji PeoPay można zrobić to w kilka minut za pomocą selfie. Wystarczyć złożyć wniosek przez smartfona lub za pomocą komputera i wgrać swoje zdjęcie, które następnie zostanie porównane z wizerunkiem w dowodzie osobistym. Dzięki ofercie Pekao można swobodnie zarządzać swoimi środkami zarówno w bankowości internetowej, jak i w aplikacji mobilnej PeoPay. Aplikacja umożliwia korzystanie z wygodnych metod płatności, takich jak: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy BLIK.

Nasz rachunek to więcej niż zwykłe konto bankowe, bo gwarantuje klientom szereg korzyści na każdym etapie życia. Zapewnia szeroki pakiet benefitów np. 100 zł za założenie konta, czy możliwość udziału w programie lojalnościowym dla naszych stałych klientów, w którym punkty można wymieniać szybko na nagrody. Zachęcamy naszych klientów do polecania Konta Przekorzystnego swoim znajomym i bliskim. Co więcej, w aplikacji mobilnej PeoPay wdrożyliśmy unikatowy panel rodzica, w którym klienci mogą nadzorować finanse swoich dzieci i bankować rodzinnie. Rozwijamy też ofertę edukacyjną i usługi związane z cyfryzacją państwa, dzięki czemu Konto Przekorzystne jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania domowymi finansami – zapewnia Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao S.A.

Ranking Złoty Bankier to największy w kraju projekt badawczy poziomu obsługi bankowej, jakości produktów, komunikacji reklamowej i w social mediach oraz społecznego zaangażowania banków. Organizatorami rankingu są Puls Biznesu i Bankier.pl, partnerami merytorycznymi – Kantar Polska i Obserwatorium.biz oraz partnerem strategicznym – Mastercard.