Polecamy

PKO Bank Polski najlepszy w mediach społecznościowych

W rankingu Złoty Bankier 2021 PKO Bank Polski został liderem w kategorii social media. Otrzymał też statuetki za spot reklamowy „Pytamy w najlepsze” oraz wsparcie społeczne udzielane w dobie pandemii. Wszystkie te nagrody zdobył w kategoriach ocenianych zarówno przez ekspertów jak i internautów. Świadczy to o efektywności działań i komunikacji banku, aktywnej interakcji i skutecznym tworzeniu więzi między marką a klientem.

Media społecznościowe

PKO Bank Polski został doceniony za komunikację na profilach społecznościowych, wyróżniającą się na tle konkurencji, nie tylko dużą aktywnością ale także różnorodnością publikowanych treści i zaangażowaniem odbiorców. Bank prowadzi swoje profile na Facebooku, Instagramie, Twiterze, YouTubie i LinkedInie. Stanowią one źródło informacji o bankowych produktach i usługach, wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii i cyberbezpieczeństwa - najpopularniejszy facebookowy post dotyczący nowej metody oszustwa został udostępniony ponad 78 tys. razy. Wykorzystując media społecznościowe (profile PKO Bank Polski Grajmy Razem i PKO Bank Polski Biegajmy Razem) angażuje się w promowanie sportu. PKO Bank Polski współpracuje również z influencerami na Tik Toku. Innowacyjne podejście do komunikacji nagradzane jest w międzynarodowych rankingach i konkursach. W ubiegłorocznym IAB MIXX Awards Europe 2020 gra edukacyjna „Bitwa o Neta” otrzymała aż dwie srebrne nagrody (w kategoriach non-profit /corporate social responsibility oraz social media).

Walka z Covid-19

Wielokanałowa komunikacja z klientami nabrała szczególnego znaczenia w trudnym czasie pandemii. Bank angażował się w wiele ogólnopolskich inicjatyw, promując zachowania pożądane ze względu na sytuację pandemiczną oraz prowadził kampanię edukacyjną i informacyjną w zakresie wykorzystania narzędzi i kanałów bankowości elektronicznej. Błyskawicznie podjął działania zmierzające do zapewnienia ochrony zdrowia pracowników i klientów. Aktywnie włączył się w inicjatywy ograniczające wpływ pandemii na polską gospodarkę, obejmując pomocą bezpośrednią i pośrednią kluczowe sektory i grupy społeczne. Ważną rolę odegrało także instytucjonalne wsparcie społeczności lokalnych w walce z Covid-19 i negatywnymi skutkami pandemii. Na ten cel spółki GK PKO Banku Polskiego przekazały ponad 23 mln. zł. Działania instytucjonalne od początku pandemii, uzupełniają indywidualne inicjatywy pracowników. Organizowali oni zbiórki środków, własnoręcznie robili przyłbice i maseczki. Wolontariusze z PKO Banku Polskiego wciąż aktywnie działają tam, gdzie są potrzebni, np. organizując zbiórki krwi czy włączając się w akcję „Oddaj osocze i pomóż w walce z Covid-19”.

Wprowadzone udogodnienia i oferowana przez bank pomoc w walce z Covid-19 są dostrzegane, a ich zakres oraz przykłady znalazły się w tegorocznym Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za walkę z pandemią Covid-19, ratowanie polskiej gospodarki i służby zdrowia PKO Bank Polski został wyróżniony w IV edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia w kategorii Filantrop Polski oraz rankingu Rzeczpospolitej „Najważniejsze firmy dla Polski”.

Spot reklamowy

Kreowanie innowacji, znacznie wykraczających poza tradycyjną bankowość, stale wzmacnia pozycję banku jako lidera sektora bankowego w kraju. Bliskość świata cyfryzacji i nowoczesności podkreślona została także w nagrodzonym spocie reklamowym „Pytamy w najlepsze. Najlepszy bank w Polsce” . Uczestniczący w nim młodzi aktorzy i influencerzy (Krzysztof Golonka, Magdalena Lamparska, Monika Mazur, Maciej Musiał, Patrick Ney) wymieniają zalety PKO Banku Polskiego, jak m.in. aplikacja mobilna IKO, kantor internetowy, nowoczesne metody płatności zegarkiem czy BLIKiem. W reklamie wykorzystano formę badania sondażowego, dzięki czemu w umiejętny sposób pokazano walory oferty banku, istotne w szczególności dla młodszego pokolenia.

Organizatorami rankingu Złoty Bankier są Bankier.pl i „Puls Biznesu”, a partnerami merytorycznymi – Kantar i Obserwatorium.biz. Motywem przewodnim tej edycji badania były pokolenia. Sprawdzano, czy i jak banki dostosowują swoje działania do realnych potrzeb i stylu życia klientów w różnym wieku.