Polecamy

Bank Pekao po raz jedenasty zdobył nagrodę dla najlepszego banku powierniczego w Polsce

Bank Pekao S.A. już po raz jedenasty i szósty raz z rzędu został uznany za najlepszy bank powierniczy w Polsce „Best Sub-custodian Bank in Poland” przez magazyn Global Finance. W tym prestiżowym rankingu oceniane są: jakość relacji z zagranicznymi klientami instytucjonalnymi, poziom ich obsługi, znajomość rynku, oferta cenowa, systemy informatyczne oraz działalność w zakresie rozliczeń transakcji.

Bank Pekao jest jednym z liderów usług powierniczych na polskim rynku. Zajmuje pierwsze miejsce  w kategorii agent rozliczeniowy dla zagranicznych firm inwestycyjnych działających na GPW (40 proc. udziału w rynku) oraz czołowe miejsce pod względem wartości przechowywanych aktywów.

Cieszy nas kolejna z rzędu nagroda dla najlepszego banku powierniczego w kraju. I nie ukrywam, że będziemy robić wszystko by tę rynkową dominację utrzymać. Najlepsza droga do tego celu to zapewnienie najwyższej jakości obsługi i szerokiej palety usług – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Usługi powiernicze obejmują m.in.: prowadzenie rachunków papierów wartościowych, rozliczanie transakcji na papierach wartościowych, obsługę zdarzeń korporacyjnych – m.in. wypłaty dywidend, odsetek, realizację praw poboru, udział w imieniu klientów w walnych zgromadzeniach, wsparcie w kwestiach podatkowych.

Źródło: Pekao