Polecamy

PKO Bank Polski finansuje skup akcji własnych Asseco Poland

  • PKO Bank Polski zawarł umowę kredytową z Asseco Poland, na mocy której udostępnił klientowi kredyt terminowy maksymalnie do kwoty 1 mld zł.

  • Kredyt został przeznaczony na sfinansowanie skupu akcji własnych Asseco Poland.

  • Asseco Poland nabyło w ramach skupu 14,81 mln akcji własnych po 80 zł za sztukę.

PKO Bank Polski zawarł umowę kredytową z Asseco Poland, na mocy której udostępnił klientowi kredyt terminowy maksymalnie do kwoty 1 mld zł. Został on przeznaczony na sfinansowanie skupu akcji własnych Asseco Poland w ramach publicznego zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji notowanych na GPW w Warszawie. Zaproszenie spotkało się z pozytywnym odzewem inwestorów - dzięki temu Asseco Poland nabyło 14,8 mln akcji, stanowiących ok. 17,84 proc. kapitału zakładowego, po 80 zł za sztukę.

- Cieszymy się, że mogliśmy wspierać w tej transakcji Asseco Poland, lidera branży IT. Jako największy polski bank dla korporacji i biznesu dla swoich klientów angażujemy najlepszych specjalistów w zakresie finansowania inwestycji, handlu i kapitału obrotowego. Mamy odpowiednie kompetencje, doświadczenie i kapitał, które pozwalają nam na współpracę z największymi firmami  – mówi Marcin Michalski, dyrektor Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych w PKO Banku Polskim.

- Profesjonalizm i sprawność w obsłudze naszego wniosku były imponujące, co bardzo nam pomogło w naszych finansowych planach i w przeprowadzeniu tej skomplikowanej transakcji. PKO Bank Polski sprawdził się jako partner finansowy, podchodząc bardzo elastycznie i uwzględniając nasze indywidualne potrzeby oraz możliwości. To pozwoliło nam dostosować warunki kredytu do naszych preferencji i było niezwykle dla nas ważne w przeprowadzeniu całej transakcji skupu. Jeszcze raz bardzo dziękuję i doceniam cały zespół PKO Banku Polskiego za wsparcie oraz niezwykle efektywną współpracę przy finansowaniu naszej transakcji  – podkreśla Karolina Rzońca-Bajorek, wiceprezes Zarządu Asseco Poland S.A.

Asseco Poland jest największym polskim producentem oprogramowania notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie, dla firm z kluczowych dla gospodarki sektorów. Oferuje rozwiązania jak aplikacje ERP, Business Intelligence, Artifical Intelligence, usługi bezpieczeństwa czy chmurowe. Grupa kapitałowa Asseco działa w 61 krajach na świecie i zatrudnia blisko 33 tysiące osób.
Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wspiera swoich klientów w realizacji strategicznych projektów inwestycyjnych poprzez doradztwo zarówno w doborze formy finansowania, jak i elastycznych warunków finansowania dopasowanych do prowadzonej działalności. W ramach oferty produktowej Grupy klienci korporacyjni mogą korzystać również z produktów i usług leasingowych oraz faktoringowych.
 
Źródło: PKO BP