Polecamy

Warto ubezpieczyć auto za pośrednictwem Banku Pekao. Ruszyła nowa promocja dla klientów

Bank Pekao S.A. to nie tylko usługi bankowe, ale również możliwość zakupu ubezpieczeń, w tym komunikacyjnych. Teraz właściciele pojazdów mogą kupić ubezpieczenie za pośrednictwem Banku Pekao i zyskać dodatkowy benefit w postaci punktów do programu Mastercard® Bezcenne® Chwile. Bank oferuje polisy dwóch wiodących ubezpieczycieli: PZU oraz LINK4.

Klient, spełniając proste warunki promocji, z których najważniejszy to zakup ubezpieczenia, otrzyma ciekawy bonus. Wraz z Mastercard, bank uruchomił promocję zachęcającą klientów do zakupu ubezpieczeń. Klienci, którzy zapiszą się do programu Bezcenne Chwile z kartą Banku Pekao i kupią oferowane za pośrednictwem banku ubezpieczenia w PZU lub LINK4 mogą zyskać nawet 16 tysięcy punktów do wykorzystania na atrakcyjne nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile, w tym e-vouchery o wartości nawet 200 zł.

Program lojalnościowy jest organizowany przez Mastercard i oparty na systemie gromadzenia i wymiany punktów na nagrody. Szczegółowe zasady funkcjonowania programu określa regulamin dostępny na stronie internetowej: https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenie-samochodu-promocja.html

– Teraz jeszcze bardziej opłaca się ubezpieczyć za pośrednictwem Banku Pekao. Ubezpieczenie pojazdu to tak naprawdę obowiązek każdego kierowcy, a w Pekao przy okazji zyskujemy dodatkowo – mówi Maciej Berger, dyrektor Departamentu Bankowości Ubezpieczeniowej w Banku Pekao. – Do tej pory punkty w programie Bezcenne Chwile można było zdobywać tylko mając karty debetowe lub kredytowe Mastercard, a od teraz również przystępując do ubezpieczenia, co jest unikalne na polskim rynku – dodaje Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Pekao.

Klienci mogą kupić ubezpieczenie komunikacyjne szybko i wygodnie w oddziale lub telefonicznie, a także  korzystając z aplikacji PeoPay albo bankowości internetowej Pekao24. Oferta jest omnikanałowa – co oznacza możliwość zmian kanału sprzedaży w trakcie procesowania wniosku o zawarcie ubezpieczenia, np. klient rozpoczyna proces w oddziale z doradcą i może samodzielnie dokończyć wniosek w serwisie Pekao24 lub w aplikacji PeoPay w domu. Płatność za ubezpieczenie można rozłożyć nawet na 12 rat, w PZU można także skorzystać z abonamentu, a w LINK4 z polecenia zapłaty.

Bank oferuje ubezpieczenia liderów krajowego rynku ubezpieczeniowego - PZU oraz LINK4. Oferta jest elastyczna, dzięki czemu klienci mogą dopasować zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb i zyskują ochronę pojazdu oraz kierowcy i pasażerów. Polisę mogą kupić właściciele lub współwłaściciele pojazdu, którzy posiadają w Pekao rachunek. Jeśli będzie to zgodne z potrzebami klienta, doradca może zaproponować klientowi ubezpieczenie obowiązkowe OC oraz wybrane ubezpieczenia z gamy ubezpieczeń dobrowolnych: AC, NNW, Szyby, PZU Pomoc w Drodze/Assistance, Asystent zdrowotny/Wracaj do zdrowia. Proces wnioskowania o ubezpieczenie jest maksymalnie uproszczony, dane pojazdu na podstawie numeru VIN zaczytywane są z CEPIK, a pozostałe dane w prosty sposób wprowadzane są do formularza.  Porównanie ofert PZU i LINK4 odbywa się w jednym procesie, po czym klient ma możliwość wyboru spersonalizowanego pakietu.

Obecnie klienci oczekują od swojego banku nie tylko podstawowych produktów bankowych, ale także kompleksowych pakietów dodatkowych usług finansowych. Od ubiegłego roku można za pośrednictwem Pekao kupić ubezpieczenia komunikacyjne i turystyczne, a od niedawna również ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego.

Źródło: Pekao