Polecamy

Nowa oferta finansowania termomodernizacji w Alior Banku

Alior Bank wprowadził kredyt inwestycyjny do grantu OZE, rozszerzając tym samym ofertę finansowania termomodernizacji budynków wielorodzinnych. Kredyt można przeznaczyć na zakup, montaż, budowę lub modernizację instalacji odnawialnego źródła energii. Grant OZE jest udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego i umożliwia spłatę kapitału kredytu w wysokości 50 proc. kosztów netto realizowanej inwestycji.

Kredyt inwestycyjny do grantu OZE jest udzielany na okres do 20 lat, a jego maksymalna kwota wynosi 5 mln zł. Mogą się o niego ubiegać właściciele i zarządcy budynków wielorodzinnych, np. wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Grant OZE dotyczy nowych inwestycji i przysługuje na zakup, montaż, budowę lub modernizację instalacji odnawialnego źródła energii, w wyniku której jej moc wzrośnie o co najmniej 25 proc. Przedsięwzięcie nie może wyrządzać poważnych szkód środowiskowych i musi spełniać kryteria horyzontalne.

Warunkiem koniecznym do udzielenia kredytu jest wcześniejsza pozytywna decyzja Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie grantu OZE. Klient wnioskuje o finansowanie bezpośrednio do BGK.

Inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej opłacalne dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Nasza nowa oferta kredytu inwestycyjnego umożliwia wysoki zwrot kosztów inwestycji netto w formie grantu OZE. Przedsięwzięcia realizowane w ramach finansowania z pewnością będą miały pozytywny wpływ na efektywność energetyczną budynków, zmniejszenie kosztów eksploatacji części wspólnych i obniżenie rachunków mieszkańców – mówi Ewa Małecka, dyrektor Departamentu Produktów w Alior Banku.

W procesie przyznawania kredytu inwestycyjnego do grantu OZE nie są stosowane zabezpieczenia materialne. Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowania od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta.

Alior Bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę kapitału kredytu w formie grantu OZE i oferuje klientom pełne wsparcie ekspertów ds. finansowania termomodernizacji, między innymi pomoc w wypełnianiu dokumentów i przygotowywaniu kalkulacji. Oferta jest dostępna w centrach bankowości korporacyjnej zlokalizowanych na terenie całej Polski oraz na www.aliorbank.pl.