Polecamy

 

 Pekao - certyfikaty z gwarancją kapitału

Biuro Maklerskie Pekao od 29 lipca wprowadza do oferty certyfikaty oparte o notowania dwóch jednych z największych firm z branży wydobywczej. Certyfikaty obejmują drugą na świecie pod względem przychodów Rio Tinto Plc. oraz największego producenta złota Newmont Corp. Certyfikaty charakteryzują się gwarancją zwrotu zainwestowanego kapitału.

Certyfikaty zawierane są na maksymalne okresy 5 lat.
Po roku aktualna cena spółek porównywana jest z ceną wyjściową i jeśli cena jest wyższa lub równa cenie referencyjnej następuje automatyczna wypłata zainwestowanego kapitału wraz z kuponem i zakończenie inwestycji (tzw. Autocall). Zyski na kolejne lata to odpowiednio dodatkowe 3,1 proc; 6,2 proc.; 9,3 proc. oraz 12,4 proc. do kapitału początkowego.

– Inwestycja w certyfikaty strukturyzowane, które znalazły się w naszej ofercie daje ekspozycję na trend na rynku surowców przemysłowych, związany m.in. z programami  infrastrukturalnymi i odbudową gospodarek po pandemii. Przy tym certyfikaty te chronią kapitał i zabezpieczają przed zmianą nastawienia do rynku surowcowego w średnim okresie – mówi Piotr Kozłowski dyrektor Biura Maklerskiego Pekao.

Goldman Sachs jest Emitentem i gwarantem certyfikatów. Subskrypcja kończy się z dniem 29 lipca 2021 r.  Minimalny zapis to 10 tys. zł tj. 10 certyfikatów o nominale 1000 zł.

Michał Nowik, Finansovo.pl