Polecamy

PKO BP - płatności BLIK bez kodu na Allegro

PKO Bank Polski, we współpracy z Polskim Standardem Płatności (operator systemu BLIK) oraz Allegro udostępnia płatności BLIKiem bez konieczności podawania kodu oraz potwierdzenia w aplikacji mobilnej. Wybierając BLIK jako metoda płatności finalizacja zakupu na Allegro staje się dużo prostsza i łatwiejsza.

Analizując zakupy przez internet, BLIK jest dzisiaj częściej wybieranym kanałem aniżeli karta płatnicza. Ponad 300 MLN wykonanych transakcji BLIKiem w 2020 roku daje tej metodzie płatności status lidera.

E-commerce jest naturalnym środowiskiem dla BLIKA jako systemu płatności mobilnych. Wspólnie z naszymi partnerami – bankami i platformami e-commerce – stale pracujemy nad tym, by dostarczać klientom najlepszych doświadczeń płacenia w sieci. Rozumiemy, że oczekują oni prostoty, szybkości oraz bezpieczeństwa. Liczba transakcji pokazuje, że mają do nas zaufanie w tym zakresie. Podobnie jak naszemu kluczowemu partnerowi czyli Allegro, zależy nam na tym, aby płacenie w sieci było tak wygodne jak to tylko możliwe. – mówi Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA

Aktywacja usługi następuje w IKO Banku PKO BP, natomiast zakupy jednym kliknięciem dokonywane są bezpośrednio po zalogowaniu do konta Allegro na zaufanym urządzeniu. Po dokonaniu płatności użytkownik uzyskuje potwierdzenie wykonania (powiadomienie push) z aplikacji mobilnej IKO. W przypadku dokonywania zakupu z innego urządzenia wymagane będzie nadal ze względów bezpieczeństwa potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej.

- BLIK z automatycznym potwierdzeniem płatności to obecnie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie do płatności w internecie. Klient dzięki niemu może prosto, szybko i bezpiecznie zapłacić za zakupy w sieci. Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym na rynku bankiem, który we współpracy z Polskim Standardem Płatności i Allegro wdrożył to rozwiązanie. Wierzymy, że wkrótce będzie ono wprowadzone w kolejnych sklepach internetowych i platformach handlowych, i stanie się rynkowym standardem. – podkreśla Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego

Jak przebiega nowa płatność BLIKIEM na Allegro:

  • Płatność BLIKIEM na Allegro bez kodu i bez potwierdzenia jest dostępna jedynie dla klientów, którzy dodali Allegro do zaufanych sklepów w aplikacji mobilnej IKO.

  • Po potwierdzeniu w aplikacji mobilnej IKO płatności bez kodu (w Allegro jako zaufanym sklepie), pojawia się ekran z propozycją włączenia opcji płatności bez konieczności ich każdorazowego potwierdzania.

  • Klient jest informowany, że taka opcja działać będzie dla wybranych płatności i za każdym razem dostanie powiadomienie (push) o dokonanej transakcji.

  • W aplikacji IKO klient ma opcje zarządzania ustawieniami – w tym włączanie i wyłączanie opcji płatności bez kodu i bez potwierdzenia w poszczególnych sklepach internetowych.

  • Płatności BLIK bez kodu i bez potwierdzenia w praktyce po raz pierwszy na rynku dają możliwość sfinalizowania zakupów jednym kliknięciem z poziomu konta na Allegro. Klient musi świadomie taką opcję włączyć, by z niej korzystać.

 

Michał Nowik, Finansovo.pl