Polecamy

PayPro SA sfinalizowało proces integracji

Zakończyła się konsolidacja Przelewy24 i Dotpay – od 26 października 2023 r. cała obsługa transakcyjna realizowana jest przez serwis Przelewy24. Na ostatnim etapie zmigrowane zostały konta największych Partnerów, korzystających wcześniej z usług Dotpay.

Integracja Przelewy24 i Dotpay rozpoczęła się w 2020 roku w następstwie włączenia Przelewy24, Dotpay i eCard w struktury duńskiej grupy Nets (obecnie należącej do Grupy Nexi, z siedzibą w Mediolanie). W kwietniu 2021 r. zakończył się pierwszy etap połączenia Przelewy24 i Dotpay, który obejmował kwestie formalne związane z procesem konsolidacji. Od tego momentu Partnerzy Dotpay obsługiwani byli przez spółkę PayPro SA.

Na ostatnim etapie całego procesu konta Sprzedających zostały zmigrowane z platformy Dotpay do Przelewy24. – Zmiana operatora płatności standardowo wiąże się z koniecznością przeprowadzenia reintegracji po stronie Sprzedającego. W przypadku integracji Dotpay z Przelewy24 zaprojektowaliśmy migrację w taki sposób, aby jak najbardziej odciążyć naszych Partnerów. Ze względu na liczbę przeniesionych kont oraz indywidualne rozwiązania, które dostarczamy, proces był wyzwaniem, a skala tego przedsięwzięcia unikalna – mówi Michał Bzowy, wiceprezes zarządu PayPro SA, Chief Information Officer Przelewy24.

Celem przeprowadzanej integracji było zapewnienie najwyższego standardu obsługi dla wszystkich Partnerów PayPro SA oraz ujednolicenie oferowanych usług. Zakończenie procesu integracji oznacza również, że powstała w 2001 roku marka Dotpay znika z rynku - mówi Jacek Kinecki, prezes zarządu PayPro SA, CEO Przelewy24.

PayPro przypomina Partnerom o konieczności zaktualizowania informacji o operatorze płatności na swoich stronach i we wszelkich materiałach skierowanych do konsumentów.

Przelewy24 to wiodący polski dostawca usług płatniczych dla branży e-commerce, oferujący partnerom kompleksowe rozwiązania płatnicze, dopasowane do najbardziej wymagających biznesów. Jako instytucja płatnicza, Przelewy24 obsługuje już ponad 200,000 partnerów. Siedziba spółki znajduje się w Poznaniu.

Obecnie PayPro SA zatrudnia 250 specjalistów w trzech biurach: w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Jako część europejskiego dostawcy usług płatniczych Nexi Group, PayPro odpowiada na potrzeby polskich i zagranicznych klientów e-commerce działających na rynku cross-border.  

Źródło: Przelewy24