Polecamy

Niższy podatek od dywidend amerykańskich spółek w mBanku

Od 18 października mBank będzie stosował niższą stawkę podatku od dywidend z amerykańskich instrumentów finansowych - 15% zamiast dotychczasowych 30%. Zmiana dotyczy klientów (osób fizycznych) będących polskimi rezydentami podatkowymi. Biuro maklerskie mBanku jako pierwsze na rynku pozwala na obniżenie podatków od dywidend ze spółek amerykańskich bez konieczności składania dodatkowych formularzy czy wizyty w placówce.

 
mBank likwiduje w ten sposób kolejną barierę powstrzymującą niektórych klientów przed inwestowaniem na rynkach innych niż polski, co ułatwi im dywersyfikację portfela o aktywa zagraniczne. Klienci nie muszą przy tym wykonywać żadnych działań, aby móc skorzystać z preferencyjnej stawki, w tym w szczególności nie muszą składać formularzy W-8 BEN.
 
- To rozwiązanie wyczekiwane przez klientów. Wprowadzamy udogodnienie w formie niespotykanej dotąd na polskim rynku. Zdecydowana większość klientów zostanie automatycznie objęta preferencyjnymi stawkami i nie będzie musiała składać żadnych formularzy. Cieszę się, że likwidujemy kolejne bariery. Nasi klienci mogą inwestować globalnie i uczestniczyć w światowych trendach – mówi Maksymilian Skolik, dyrektor biura maklerskiego mBanku.
 
Do 8 grudnia br. w mBanku obowiązuje promocyjna stawka prowizji minimalnej od zleceń na amerykańskie akcje - 5 zł. Promocja ta zrównuje prowizję minimalną dla akcji z giełd w USA z prowizją płaconą przez klientów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozwoli ona klientom, którzy do tej pory nie inwestowali na rynkach zagranicznych, składać mniejsze wartościowo zlecenia, aby sprawdzić czy inwestowanie globalne odpowiada ich potrzebom.
 
Źródło: mBank