Polecamy

City Handlowy - najlepszy bank inwestycyjny w Polsce w konkursie Euromoney

City Bank Handlowy uzyskał nagrodę „Best Investment Bank in Poland” za działalność w 2020 roku w konkursie Euromoney's Awards for Excellence. W ocenie platformy Dealogic City Handlowy był w trójce podmiotów charakteryzujących się największą wielkością portfela transakcji M&A, rynków kapitałowych, rynków dłużnych.

- Nagroda Euromoney potwierdza, że Citi Handlowy jest ważnym partnerem dla polskich firm, które chcą rozwijać swój biznes za granicą, jak i globalnych przedsiębiorstw, które działają w Polsce. Posiadamy świetne rozeznanie lokalnego rynku, ale i – poprzez grupe Citi - ekspertyzę na rynkach światowych. Obsługujemy największe polskie przedsiębiorstwa, lokalne i zagraniczne instytucje finansowe. Odpowiadamy też za relacje z największymi bankami w kraju. Zespół Banking, Capital Markets and Advisory zapewnia klientom finansowanie w różnych formach, takich jak kredyty, obligacje, project finance czy finansowanie akwizycyjne w celu przejęcia aktywów. Do tego dochodzi także doradztwo inwestycyjne przy fuzjach i przejęciach. Również ta działalność znacząco się rozszerzyła na przestrzeni ostatnich lat, a Citi i Citi Handlowy oferują całe spektrum produktów i rozwiązań , mówi Piotr Kosno, dyrektor zarządzający, Departament Klientów Strategicznych.

W 1 kwartale City Handlowy udzielił finansowania w kwocie 565 MLN EUR dla Inpost. Celem finansowanie było przejęcie jednego z największych dostawców przesyłek we Francji.

Michał Nowik, Finansovo.pl