Polecamy

Jesienne oszczędzanie w złotówkach i walutach obcych na wysoki procent

Bank Pekao S.A. wprowadza nowe atrakcyjne promocje depozytowe. Od początku listopada br. można zakładać konta oszczędnościowe w złotówkach z oprocentowaniem 6,5 proc. w skali roku oraz lokaty w dolarach lub euro oprocentowane do 3 proc. w skali roku.

Od pierwszych dni listopada br. Bank Pekao S.A. oferuje kolejną edycję promocji depozytowej z oprocentowaniem 6,5 proc w PLN w skali roku na Koncie Oszczędnościowym dla nowych klientów oraz obecnych klientów posiadających niewielkie środki na rachunkach w banku. Promocyjna stawka obowiązuje przez 5 miesięcy od momentu otwarcia konta do kwoty 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym lub do 200 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Premium.

Kolejną nowością jest oferta lokat walutowych zakładanych w dolarach i euro skierowana do wszystkich klientów, którzy w swoich preferencjach oszczędnościowych uwzględniają możliwość odkładania wolnych środków na lokatach w najbardziej popularnych walutach obcych. Oprocentowanie takich lokat jest identyczne dla obu walut i wynosi nawet 3 proc w skali roku na 12 miesięcy. Lokaty są dostępne do założenia z nowych środków w danej walucie, które można przelać na rachunek do Banku Pekao z innego banku lub dokonać ich zakupu po atrakcyjnych kursach poprzez Kantor Pekao24 bezpośrednio w złotych z konta osobistego posiadanego w Pekao. Minimalna kwota lokaty to 5 tys. dolarów lub euro. Oferta nie jest ograniczona co do wysokości maksymalnej kwoty lokaty, jak i liczby lokat dostępnych dla jednego klienta.

- Naszym celem jest ciągłe zachęcanie klientów do oszczędzania, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację atrakcyjnych ofert depozytowych, a nawet poszerzyliśmy ich różnorodność wdrażając promocje na lokatach w walutach obcych – podkreśla Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.Jesień to nie tylko czas refleksji i zwiększonych wydatków świątecznych, ale także czas rewidowania możliwości i planów. Warto wtedy odłożyć nadwyżkę i ją pomnożyć na zabezpieczenie swoje oraz rodziny przyszłości.

Konto Oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem w złotówkach mogą założyć klienci spełniający warunki promocji w serwisie Pekao24, w aplikacji PeoPay oraz w każdym oddziale banku. Lokaty w dolarach i euro są do założenia w każdej placówce banku. Obie promocję są dostępne do 8 stycznia 2024 r.

Źródło: Pekao