Polecamy

BNP Paribas - wsparcie rozwoju Grupy Scanmed

Bank BNP Paribas podpisał umowę kredytu konsorcjalnego o wartości 155 mln zł dla Grupy Scanmed, jednego z liderów rynku usług medycznych w Polsce.  W transakcji bank będzie pełnił rolę agenta zabezpieczeń, pierwotnego kredytodawcy oraz organizatora kredytu. Zapewni 50% finansowania.

Umowa obejmuje dwa kredyty terminowe o wartości odpowiednio 80 mln zł i 65 mln zł oraz kredyt odnawialny w kwocie 10 mln zł. Bank BNP Paribas jest jednym z dwóch banków zapewniających finansowanie, a jego udział wynosi 50%.

 Już od 8 lat świadczymy usługi dla Grupy Scanmed i cieszy nas, że współpraca ta stale się rozwija. Podpisana umowa, w której Grupa powierza nam rolę organizatora kredytu i agenta zabezpieczeń, potwierdza nasze wysokie kompetencje w obszarze kompleksowego finansowania dla firm – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas Ostatnie 1,5 roku bardzo dobitnie pokazało światu, jak ważną rolę odrywa dostęp do opieki medycznej. Z tym większą satysfakcją angażujemy się we współpracę z Grupą, która działa w tym obszarze – dodaje.

Grupa Scanmed to jeden z liderów usług medycznych pod względem zakresu świadczonych usług: od opieki ambulatoryjnej i specjalistycznej, przez diagnostykę aż po leczenie szpitalne. Spółka jest obecna w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce i prowadzi m.in. centra medyczne oraz dwa pełnoprofilowe szpitale - św. Rafała w Krakowie i Rudolfa Weigla w Blachowni należące do Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych. Jej częścią jest także 13 centrów kardiologicznych oraz 3 renomowane kliniki: Gastromed w Lublinie, Sport -Klinika w Żorach i Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie. Kredyty udzielone w ramach umowy będą przeznaczone na refinansowanie istniejącego zadłużenia Grupy Scanmed oraz finasowanie bieżących potrzeb. Refinansowanie zadłużenia organizowane jest w związku z przejęciem Grupy Scanmed przez spółkę zależną funduszu zarządzanego przez Abris Capital Partners.

W listopadzie 2020 roku spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners, podpisała umowę nabycia od Life Healthcare Group 100% akcji Scanmed S.A. Abris zapewnia Grupie Scanmed strategiczne wsparcie w rozszerzeniu oferty usługi zasięgu geograficznego oraz kontynuacji rozwoju placówek medycznych w kluczowych obszarach terapeutycznych.

Źródło: BNP Paribas